کد خبر: 271943 A

نماینده چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس:

نماینده چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس نهم، استانی شدن انتخابات را به سود استان‌های محرومی چون حوزه انتخابیه خود عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، سیدعلی محمد بزرگواری گفت: استانی شدن انتخابات به سود مردم استان‌های محروم خواهد بود و امیدواریم شورای نگهبان با تصویب آن، موجب برگزاری انتخابات استانی در انتخابات مجلس آینده شود.

وی، با تشریح دلایل موافقت خود با استانی شدن انتخابات مجلس ، اظهار کرد: با استانی شدن انتخابات، بسیاری از مشکلات کنونی حوزه‌های انتخابیه مناطق محروم به پایان می‌رسد.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس افزود: متاسفانه در انتخابات‌های گذشته در حوزه‌های انتخابیه‌ای که قومی و قبیله‌ای بوده شاهد برخی اتفاقات ناگوار بوده‌ایم که با استانی شدن انتخابات شاهد کاهش این اتفاقات خواهیم بود.

بزرگواری، یکی از مهم‌ترین دلایل موافقت خود با استانی شدن انتخابات مجلس را کاهش هزینه‌های دولتی اعلام کرد و یادآور شد: با برگزاری انتخابات استانی دیگر نیازی به هزینه‌های سرسام آور در استان‌های محروم و یا نقاط مختلف کشور نخواهیم بود.

این نماینده مجلس افزود: نمایندگان مجلس اکنون دفا‌تر جداگانه‌ای در حوزه‌های انتخابیه دارند که با استانی شدن انتخابات، نمایندگان با یک دفتر مرکزی در کنار هم می‌توانند پاسخگوی مردم سراسر یک استان باشند.

انتخابات مجلس شورای نگهبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر