کد خبر: 272126 A

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان:

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان گفت: برای اولین بار در کشور پروفیل آرک به همت متخصصان ذوب آهن اصفهان در این کارخانه تولید و نیاز داخلی به این محصول تامین شد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان؛ مرتضی سالاری افزود: این پروفیل با عنوان آرک v21 از جمله نیازهای بخش معادن کشور است و جهت استحکام و جلوگیری از ریزش سقف و بدنه تونل معدن استفاده می‌شود .

سالاری، تصریح کرد: این نوع پروفیل از تجهیزات مورد نیاز تمام معادن کشور محسوب می شود و تاکنون از طریق واردات تامین می شده است .

وی، با اشاره به اینکه هم اکنون ذوب آهن قادر به تولید سالانه 50 هزارتن از این نوع پروفیل می باشد افزود : مراحل طراحی این پروفیل حدود سه ماه طول کشید و پس از انجام مراحل آزمایشی هم اکنون تولید انبوه آن آغاز شده است .

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن، دو مرحله اصلی تولید آرک V21 را تأمین شمش مناسب این پروفیل (St55) توسط

بخش فولادسازی و طراحی و تولید این محصول توسط مهندسی نورد ذکر کرد و افزود : برنامه ریزی برای صادرات این نوع پروفیل در دستور کار قرار دارد .

ذوب آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولید کننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران است که با ظرفیت ۲٫۸ میلیون تن محصول نهایی، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می کند.

این کارخانه در سال ۱۳۴۴ تاسیس شد ، محصولات کارخانجات این شرکت به بیش از ۲۳ کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادر می شود و در بازار داخل این محصولات در پروژه های بزرگی همچون برج میلاد تهران، سدهای بزرگ و مترو مورد استفاده قرار گرفته است.

اصفهان ذوب آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر