کد خبر: 272271 A

معاون وزیر راه و شهرسازی کشور:

معاون وزیر راه و شهرسازی کشور از تصمیمات جدید برای توانمندسازی و بهسازی شهرهای سنندج، مریوان، بانه و سقز به صورت پایلوت در کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدسعید ایزدی بعدازظهر امروز در سفر به کردستان و در میان خبرنگاران گفت: چهار شهر سقز، سنندج، بانه و مریوان سال‌ها در شورا بلاتکلیف مانده بود که ماموریت داریم تا به صورت الگو برای کشور و با نگاهی اجتماعی طرح‌های توانمندسازی و بهسازی را اجرا کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد معضل سکونتگاه‌های غیررسمی در کشور هستیم گفت: محدوده‌های اطراف شهر‌ها از سوی سودجویان تصرف می‌شود که با تعاونی‌های ساخت و ساز به منظور کیفیت بخشی از طریق طرح‌های بلندمدت معضلات را کاهش دهیم.

ایزدی از تفویض اختیار از وزارت به مدیریت استان برای این چهار شهر خبر داد و افزود: کمیته‌ای از مدیران استان، متخصصین و انجمن‌های تخصصی برای طرح‌های توسعه‌ای این شهر‌ها باید تشکیل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی کشور اولویت بهسازی و توامندسازی شهر‌ها را دو محله نایسر و سرتپوله در سنندج برشمرد و افزود: دولت تسهیلاتی برای این محلات در نظر گرفته و تامین زیرساخت‌هایی از قبیل منبع آب، خانه محله و مدرسه در این دو منطقه ساخته شود.

وی از تخصیص ۹۹۷ فقره تسهیلات در شعب بانک‌های عامل در قالب وام‌های نوسازی و ودیعه مسکن خبر داد و گفت: در کنار این تسهیلات بسته‌های تخفیفی شهرداری هم اعمال می‌شود.

دولت ساخت و ساز مسکن وزیر راه و شهرسازی سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر