کد خبر: 273058 A

مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان:

مدیرکل سابق اداره ارشاد استان اصفهان گفت: امیدواریم تعاملات هنری بین‌المللی تحت عنوان دیپلماسی فرهنگی که از شعارهای مهم وزیر فرهنگ و ارشاد بوده است، محقق شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، مدیرکل سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، صبح امروز و در آیین معارفه مدیرکل جدید این اداره گفت: در سند آمایش سرزمینی سه مسیر توسعه علم و فناوری، هنر و گردشگری، مسیرهای اصلی توسعه استان شناخته‌شده‌اند و در این راستا راهبرد اصلی تقویت بعد آفرینش‌گری فرهنگی و هنری، استانداردسازی فرایند خدمات و محصولات فرهنگی و استقرار پیوست فرهنگی برای پروژه‌های بزرگ کشور برای توسعه فرهنگی اجتماعی استان است.

 «محمد قطبی»؛ در رابطه با طرح تأمین مرکز اقامت هنر، خاطرنشان کرد: این مرکز محل تردد هنرمندان از ایران به سایر کشور‌ها و بالعکس است.

وی با بیان اینکه ما در حوزه فرهنگی غفلت نموده‌ایم، افزود: توسعه فرهنگی برپایه رویداد محقق نمی‌شود و تنها یک قله ایجاد می‌کند که این قله موج ایجاد می‌کند اما اثرات آن ماندگار نیست.

قطبی، موسیقی آیینی را همچون چاوشی خوانی، نقالی، پرده‌خوانی و حتی لالایی دانست و افزود این نوع موسیقی، شامل مفاهیم عمیق، دقیق و الهی و مبتنی بر فرهنگ عامه و فولکلور است و باید احیا و مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در رابطه با پروژه تئا‌تر شهر خاطرنشان کرد: فاز یک تئا‌تر شهر اصفهان اسفندماه ۹۳ آغاز شده و انتظار می‌رود به زودی به بهره‌برداری برسد.

قطبی از دو جشنواره محصولات و تولیدات فرهنگی قرآنی تنزیل در جشنواره فیلم مستند هنر در سال جاری در استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد: امیدوارم این جشنواره‌ها بتواند به صورت سالیانه در استان اجرا شود.

 در ادامه این آیین، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی با بیان اینکه با توجه به مطالعات و بررسی‌هایی که در گذشته انجام داده‌ام تا ۱۰ روز آینده به ارایه برنامه‌ها، استراتژی‌ها و راهبردهای خود را در حوزه فرهنگ و هنر استان اصفهان خواهم پرداخت، گفت: اصفهان مهد فرهنگ و هنر است و این برای همه دنیا یک تمر بدیهی و شناخته شده است.

علی جنتی علی جنتی و معارفه مدیر کل فرهنگ اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر