کد خبر: 273121 A

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه:

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه گفت: امروز بیکاری و نبود شغل دغدغه اصلی و مهم خانواده‌ها و به ویژه جوانان کرمانشاهی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه، پیش از ظهر یکشنبه در همایش تجلیل از کارگران استان کرمانشاه اظهار داشت: در طول سال گذشته بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف استان کرمانشاه انجام گرفته است.

آیت الله آزرمی تاکید کرد: امروز دغدغه اصلی دولت تدبیر و امید، ایجاد و گسترش فضای کسب و کار و نیز ایجاد بسترهای مناسب برای انجام سرمایه گذاری است.

این مقام سیاسی تاکید کرد: استانهای غربی کشور در ۱۰ سال گذشته تا کنون به علت صدمات و آسیب‌های به جای مانده از هشت سال جنگ تحمیلی وضعیت مناسبی نداشته‌اند و با علت دور شدن از روند توسعه‌ای آمار بیکاری در این مناطق بسیار بالا‌تر از دیگر جاهای کشور است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه افزود: باید اذعان کرد که امروز بیکاری و نبود شغل دغدغه اصلی و مهم خانواده‌ها و به ویژه جوانان کرمانشاهی است، لذا برای برون رفت از این مشکل کارگروههای بسیاری برای اشتغال و نحوه سرمایه گذاری در این استان برگزار شده است.

آزرمی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه در طول سال گذشته در بحث امنیت برای سرمایه گذاری قدم‌های مثبتی برداشته است، تاکید کرد: کرمانشاه در سال ۹۳ در حوزه نرخ رشد سرمایه‌گذاری و نیز ارتقای فضای کسب و کار صعود ۶ پله‌ای داشته است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه میزان سرمایه گذاری سال گذشته در این استان را بالغ بر هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تعهد اشتغال ما در سال ۹۳ در حدود ۲۴ هزار نفر بوده که خوشبختانه این امر محقق شده است.

آزرمی اظهار داشت: امروز کارگران در جامعه ایران به عنوان جهادگران عرصه تولید و چرخانندگان چرخه اقتصاد شناخته می‌شوند، لذا جامعه باید از لحاظ فرهنگی به جایگاهی برسد که کارگران را همطراز معلمان و پزشکان و... قرار دهد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: به علت نبود سرمایه گذاری مناسب در کرمانشاه، امروز این استان با مشکل اشتغال روبروست و نیز در بخش خدمات توفیقی نداشته است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر میانگین درآمد سرانه در کرمانشاه رقمی در حدود ۷۰ درصد میانگین کشوری است که به دنبال آن هستیم که این عدد را با افزایش تولید ارتقا دهیم.

هفته کارگر استان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر