کد خبر: 273124 A

نماینده مردم رشت:

نماینده مردم رشت در مجلس، با تاکید بر لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری، گفت: گردشگری در گیلان باید صنعتی درآمدزا باشد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی گیلان، حسن تامینی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، با تاکید بر لزوم معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری گیلان، افزود: باید بستر مناسب را برای سرمایه گذاری در این حوزه فراهم کرد.

تامینی، با بیان اینکه تقویت صنعت گردشگری به اقتصاد گیلان رونق می‌بخشد، تصریح کرد: نه تنها میراث فرهنگی بلکه تمامی نهادهای استان باید در این راستا تلاش کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس، با اشاره به اینکه امروزه گردشگری بعنوان صنعتی درآمدزا در دنیا مطرح است، خاطرنشان کرد: با استفاده مناسب از پتانسیل‌های بالای استان در این زمینه می‌توان وضعیت اشتغال را در استان سامان بخشید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه جاذبه‌های گردشگری این استان در پذیرش گردشگر اظهار داشت: بر طبق آخرین آمارهای رسمی، گیلان از استان‌های پیشتاز در جذب گردشگر است.

رضا علیزاده، خواستار حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد و گفت: رفع قوانین دست و پاگیر و سهولت بخشی به بخشنامه‌ها، تقاضای میراث فرهنگی گیلان برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.

محیط زیست گردشگری در گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر