کد خبر: 273152 A

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی کار کشاورزی را امری مقدس و مطلوب خداوند خواند و بر تلاش بیشتر و دقیق‌تر همکاران برای جلب رضای خداوند و ظاهر کردن نعمت‌های خدا بربندگانش تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا آیت الله حسن عالمی در همایش «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» که با حضور مدیران و مجموعه پرسنل سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد با بیان اینکه موضوع کشاورزی یک امر مقدس است، ادامه داد: در آیات قرآن (آیه ۶۴ سوره واقعه و ۲۶۱ بقره) و روایات فراوانی داریم که کار کشاورزی و پرداختن به آن امر مطلوب خداوند تبارک است.

 وی ادامه داد: برای انجام این مسئولیت بزرگ در بخش کشاورزی ما ره توشه‌هایی مانند جریان ولایت داریم؛ با چه توجیه و توصیفی اصل این نظام و اصل این انقلاب برگرفته از ولایت اهل بیت عصمت و طهارت است از سخنان امام و رهبری که از اول مطرح می‌شد و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید کرده‌اند.

آیت الله عالمی با بیان اینکه بخش عظیم انجام خطیر مسئولیت در جهادکشاورزی در گرو رسیدن به خودکفائی و رسیدن به استقلال در بخش کشاورزی است ادامه داد: کشوری که غذای مردمش از آب و خاک کشورش تامین نشود ادعای این کشور برای استقلال یک ادعای کامل نیست.

وی با بیان اینکه گره‌ها و مشکلات نظام به حول و قوه الهی با دست مردم باز می‌شود ادامه داد: آنان همواره در صحنه‌های مبارزه حضور داشته و در بخش‌های مقاومت و پشتیبانی از نظام و رهبری در همه جا حضوری شایسته و فعال دارند لذا بایستی ضمن تامین امنیت غذایی، این مردم عزیز زندگی کنند و این نمی‌شود مگر غذا و خوراک این مردم از خاک و آب کشورشان تامین شود وگرنه باید بخشی از خواسته‌های دشمن را قبول کند تا برای سفره مردم غذا بیاورد و اگر در تامین محصولات استراتژیک به خودکفایی برسیم درست به وظایف خود عمل کرده‌ایم.

کشاورزی در استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر