کد خبر: 273189 A

بر اساس مصوبات سفر رئیس جمهوری به گیلان؛

استاندار گیلان، از اختصاص سه هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام تولیدی این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی در جمع معاونان، مدیران ستادی و فرمانداران با اشاره به حماسه‌ همدلی دولت و ملت در سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان، اظهار داشت: این استقبال بی‌نظیر تکلیف ما را در خدمت به مردم قدر‌شناس و ولایتمدار استان صد چندان کرده است.

وی با بیان اینکه حماسه‌ همدلی دولت و ملت در پـانزدهمیـن سفـر کاروان تدبیر و امید از عنایت و الطاف الهی بود، افزود: در برابر این لطف الهی که در استقبال بی‌نظیر مردم پدیدار شد بنده بیشتر از گذشته نسبت به این مردم احساس تکلیف می‌کنم.

استاندار گیلان با تشریح ویژگی‌های منحصر به فرد استقبال مردم از رئیس جمهوری گفت: این استقبال همچنین نشان‌دهنده‌ علاقه‌مندی مردم به نظام، انقلاب، رهبری و تائید راه و روشی است که دولت در خدمت به مردم پیش گرفته است.

نجفی با بیان اینکه سفر موفقیت آمیز کاروان تدبیر و امید ادامه‌ موفقیت‌های سال گذشته در گیلان بود که با همراهی همه قشر‌ها از جمله نماینده‌ ولی فقیه در گیلان و روحانیت معزز و نمایندگان مجلس شورای اسلامی کسب شد، تصریح کرد: نباید از این موفقیت که لطف الهی بود مبتکر شویم بلکه باید تلاش کنیم این موفقیت‌ها را ادامه دهیم.

وی با قدردانی از تلاش‌های رسانه‌ها گفت: جزء در چند مورد محدود، رسانه‌ها عموماً همراه این حماسه حضور و شکوه همدلی بودند.

استاندار گیلان با بیان اینکه قرار نیست همه از ما تعریف و تمجید کنند، تصریح کرد: اگر رسانه‌ای دروغ گفت مدیران موظف به افشاء‌گری هستند اما اگر درست گفت باید خودتان را اصلاح کنید.

نجفی با بیان اینکه مجموعه‌ مدیریتی استان به ویژه معاونین استاندار مدیران کل ستادی و فرمانداران موظفند طرح‌های این سفر را تا اجرای کامل پیگیری کنند، گفت: علاوه بر ۱۸ طرحی که رئیس جمهور در جمع مردم مطرح فرمودند که ۷۹۵ میلیارد تومان از اعتبارات دولتی در سال ۹۴ برای آن اختصاص می‌یابد، طرح‌های بزرگ دیگری نیز در این سفر تصویب شد که توسط بخش خصوصی اجرایی و هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ها همانند راه آهن، تکمیل آزاد راه و بنادر و ساخت هتل‌های جدید بخش خصوصی چندین برابر اعتبارات دولتی و به عبارتی هزاران میلیارد تومان هزینه می‌کند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال فقط برای تکمیل آزاد راه هزار میلیارد تومان هزینه می‌شود.

نجفی افزود: در این سفر همچنین اختصاص سه هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام تولیدی تصویب شد.

وی به در پیش بودن انتخابات نیز اشاره و اظهار امیدواری کرد حماسه‌ حضورمردم که در ابتدای سال مشاهده شد در انتخابات اسفند ماه تکرار و تقویت شود.

استاندار گیلان با تأکید بر رعایت اصل بی‌طرفی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از سوی مجموعه مدیران استانداری و فرمانداران گفت: باید با دقت، صداقت و رعایت اصول بی‌طرفی، انتخاباتی سالم و بدون حاشیه را برگزار کنیم.

سفر روحانی به استان گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر