کد خبر: 273267 A

در سالروز ولادت امام علی صورت می‌گیرد

ایلنا:تا شهرستان ساری به عنوان مرکز استان رشد و توسعه پیدا نکند مازندران به جایگاه واقعی خودش دست پیدا نخواهد کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی عبوری  عصر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه قرار است پروژه بزرگ در شهر ساری تعریف شود اظهار داشت: در سال 93 با همدلی و وفاق اعضای شورای شهر و شهر داری ساری پروژه بزرگ پارک ملل در ظرف صد روزاجرا وبا حضور مدیران کشوری و استانی به بهره برداری رسید.
 
 وی در ادامه توسعه گردشگری را تنها راه برون رفت مشکلات  اقتصادی شهر و استان عنوان کرد و افزود:تمام پروژه های مصوب شورا و شهرداری پیرامون توسعه گردشگری است .
 
شهردار ساری بیان داشت: تا شهرستان ساری به عنوان مرکز استان رشد و توسعه پیدا نکند مازندران به جایگاه واقعی خودش دست پیدا نخواهد کرد.
 
وی به ادامه پروژه پارک ملل اشاره کرد و افزود: مقرر گردید با همکاری آب منطقه ای فاز دوم تجن به عنوان منطقه گردشگری تا پل تنگ لته امتداد پیدا کند بر این اساس مشاورین طرح مربوطه مشخص شده و طرح فوق مورد تأیید امور آب استان قرار گرفت.
 
عبوری بیان داشت: با امضای تفاهم نامه بین شورا ، شهرداری و امور آب پروژه تجن در روز 13 رجب کلنگ زنی خواهد شد.
 
وی در ادامه ابراز داشت:  مقرر شد تا درفاز دوم بالغ بر 550 هکتار اراضی حاشیه تجن به شهرداری واگذار شود تا حماسه ای دیگر در شهر ساری رقم بخورد.
 
عبوری افزود: احداث اتوبان 50 متری به طول 6 و نیم کیلومتر در حاشیه پل تجن از دیگر برنامه های مهم شورا و شهرداری محسوب می شود که در دستور کار قرار دارد.
 
شهردار مرکز مازندران در ادامه از کلنگ زنی و بهره برداری 13 پروژه در 13 رجب سال جاری خبر داد و گفت: مشارکت مردم با شورا و شهرداری نیزدر پیشرفت روند عمرانی شهر تاثیر گذار بوده است.
 
وی با بیان اینکه حلقه گمشده شورا، شهرداری و مردم پیدا شده است ، اظهار داشت: مشارکت و اعتماد مردم موجب شده تا بودجه شهر افزایش پیدا کند.
 
عبوری  در ادامه با اشاره به اینکه مطالبات مردم از شهردای افزایش یافته است ابراز داشت: سند چشم انداز 20ساله ساری در حال نگارش است.
 
شهردار ساری با بیان اینکه در دوره گذشته شهرداری ساری 30 میلیارد تومان از بانک ملی وام گرفته است و شورا و شهرداری در حال حاضر 55 میلیارد ریال باز پرداخت دارد، اظهار داشت: با حمایت آیت الله طبرسی و اعضای شورای اسلامی شهر ساری و عنایت برخی از مسئولین توانستیم از حقوق مردم ساری در تهران دفاع کنیم و پولهای زیادی را برای شهر ساری جذب کنیم.
 
وی از افتتاح  فاز دوم پل سردار نوری در 13 رجب خبر داد و گفت: با افتتاح این پل بار ترافیکی این منطقه حل خواهد شد.
 
عبوری با اعلام اینکه وزارت نفت مصوبه دولت را رعایت نکرد و تاکنون 10 درصد از هزینه های زیر گذر  ذغالچال را پرداخت کرده است، افزود: افتتاح فاز دوم میانگذر شمالی از دیگر برنامه های شهرداری در ماه رجب است.
 
وی همچنین از افتتاح فاز اول میدان ابن شهر آشوب خبر داد و گفت: بازگشایی خیابان شهید مهدوی(فرهنگ به طالقانی) از دیگر برنامه های شهرداری ساری محسوب می شود.
 
شهردار ساری افتتاح پل خیابان شهید چمران، کلنگ زنی فاز دوم پارک ملل، اجرای زیر گذر پل گردن ، تبدیل بافت فرسوده و کهن ترک محله به شهرسازی جدید تحت عنوان نارنجستان را از دیگر برنامه های شهرداری ساری عنوان کرد.
 
عبوری احداث نیروگاه زباله سوزو احداث بزرگترین شهر بازی خاورمیانه را در منطقه سه کوه تپه ساری را از مهمترین پروژهایی اعلام کرد که در دستور کار شهرداری قرار دارد.
سال روز شورای های اسلامی شهر و روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر