کد خبر: 273287 A

رئیس کانون شوراهای کارگری گیلان:

رئیس کانون شوراهای کارگری گیلان، اصلاح قانون مشاغل سخت و زیان آور را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، خسرو ایلچی صبح امروز، در جلسه ستاد هفته کار و کارگر گیلان، نبود امنیت شغلی در استان را مهم‌ترین معضل جامعه کارگری دانست و گفت: گرفتن قرارداد سفید امضاء از کارگران نمونه‌ای از سوء استفاده برخی کارفرمایان است.

وی، درباره وضع نامناسب بیمه کارگران اظهار کرد: با وجود اینکه کارگران ساختمانی با خطرات بسیاری مواجه هستند، اما شاهد هستیم که اعطای پوشش بیمه‌ای به این گروه از کارگران به درستی صورت نگرفته و بسیاری از بیمه‌شدگان استحقاق نداشته‌اند.

ایلچی، مشاغل سخت و زیان‌آور را دومین مشکل کارگران در گیلان معرفی کرد و بیان کرد: کارگران توان پرداخت حق بیمه تعیین شده را ندارند.

رئیس کانون شوراهای کارگری گیلان، با بیان اینکه، مشاغل سخت و زیان‌آور از جمله مشکلات جامعه کارگری است، گفت: در راستای حمایت از این قشر پر تلاش باید قانون اصلاح شود.

وی، با تاکید بر لزوم حضور نمایندگان کارگران در کارگروه کارگری گیلان، تصریح کرد: نمایندگان کارگران شناخت بهتری نسبت به مشکلات این قشر دارند.

ایلچی، با بیان اینکه ۲۰ شورای اسلامی کارگری در شرکت‌های گیلان فعال است، گفت: این شورا‌ها، بازوی توانمندی برای مدیریت شرکت‌ها هستند.

دبیر خانه کارگر گیلان نیز در این جلسه، گفت: صیانت از صندوق سازمان تامین اجتماعی یکی از دغدغه‌های کارگران است.

 وی، با بیان اینکه سال ۸۸ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اتفاق افتاد، یادآور شد: متاسفانه کارگران زحمتکش از این امتیاز محروم ماندند.

حسن ایزدی، با اشاره به مطالبات ۹۰ هزار میلیارد تومانی صندوق سازمان تامین اجتماعی از دولت، گفت: تسویه این مبلغ در ارتقای رفاه مستمری‌بگیران بسیار تاثیرگذار است.

هفته کارگر استان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر