کد خبر: 273312 A

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: بهزیستی استان زنجان طرح بشیر را در سه مرحله قبل از ازدواج، بعد از ازدواج و مرحله طلاق اجرا می‌کند.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی بهزیستی فرزانه عطایی افزود: طرح بشیر جهت آشنایی و آموزش نوجوانان و دانش آموزان در مقطع دبیرستان، جوانان و افراد پیش از ازدواج و در آستانه ازدواج، افراد در دوران عقد و اعضای خانواده و همسران اجرا می‌شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان همسران و خانواده‌های در معرض طلاق را از گروههای هدف طرح بشیر معرفی نمود و اظهار داشت: همسران متقاضی طلاق، همسران جدا شده و کودکان پس از طلاق و آماده نمودن افراد مطلقه بعد از ازدواج مجدد جزو گروههایی هستند که در راستای تحکیم بنیان خانواده از طرح بشیر بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به معضلات اجتماعی ابراز داشت: برای زوجین جوان جلسات آموزشی و مشاوره‌ای برگزار شده و برای زوجهایی که دچار مشکل شده‌اند و می‌خواهند از یکدیگر جدا شوند برنامه‌های مشاوره‌ای در نظر گرفته شده و تلاش می‌شود تا آنان به زندگی خود بازگردند.

این مقام مسئول گفت: طرح بشیر یک گام به عقب رفته و پیش از مطرح شدن طلاق سعی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

وی خاطر نشان کرد: طرح بشیر در سه مرحله قبل از ازدواج، انتخاب همسر و مرحله بعد از ازدواج که مربوط به مدیریت حل تعارض، عشق و صمیمیت، فرزندپروری می‌شود و همچنین سومین مرحله طرح بشیر مرحله طلاق است که مداخلات به هنگام و مشاوره تلفنی و حضوری صورت می‌گیرد.

وی تصریح نمود: این طرح با آگاهسازی والدین و جوانان تلاش می‌کند تا آن‌ها خود جوش و با استقبال طرح بشیر شرکت کنند.

گفتنی است پیشگیری از طلاق، تقویت بنیان خانواده و تلاش برای ماندگاری زندگی زوج‌ها و مدیریت کاهش آسیب‌ها در خانواده‌ها از اهداف این طرح است.

بهزیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر