کد خبر: 273333 A

با مشارکت سازمان منطقه ویزه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد

دست اندرکاران سلامت شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی و مسئولین بهداشت ماهشهر در هفته سلامت در همایش ایمنی و بهداشت مواد غذایی حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مرکز بهداشت ماهشهر با همکاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی و شرکت‌های پتروشیمی بندرامام، رازی، مارون و امیرکبیر اقدام به برگزاری همایشی تحت عنوان ایمنی و بهداشت مواد غذایی کرد.

این همایش با توجه به شعار سازمان جهانی بهداشت «ایمنی غذا از مزرعه تا سفره» و با هدف ارتقای سطح سلامت جامعه و جهت تسهیل ارتقای شاخص‌های اقتصادی و اجتماعی کشور، در تالار آفرینش این منطقه برگزار شد.

در این همایش یک روزه، قاسم امیری، معاون مدیرعامل سازمان منطقه ویژه بندر امام، علیرضا قدری، رئیس شبکه بهداشت ماهشهر، مکتبی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی، مدیران و مسئولین شرکت‌های پتروشیمی منطقه، روسا و کار‌شناسان HSE و بهداشت، کارکنان رستوران‌ها و فعالان تهیه، طبخ و توزیع مواد غذایی حضور داشتند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان ماهشهر به اشاره به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی، در اهمیت این موضوع گفت: پایه اصلی سلامت، تغذیه سالم و استفاده از مواد غذایی سالم است و طیف وسیعی از بیماری‌ها از طریق تغذیه نامناسب گریبانگیر انسان می‌شود.

علیرضا قدری، همچنین با اشاره به ابعاد اقتصادی بیماری‌های غذایی یادآور شد: سالانه میلیارد‌ها دلار صرف درمان بیمارانی می‌شود که تحت تاثیر آلاینده‌های غذایی دچار آسیب می‌شوند.

وی با یادآوری اصل «پیشگیری، مقدم بر درمان»، و افزایش چند میلیاردی تعداد مصرف کنندگان و کاهش تولید کنندگان تا ۳۰ سال آینده، خاطر نشان کرد: بشر برای این شرایط سعی می‌کند که خود را با شرایط تطابق دهد و با کمک تکنولوژی، مواد غذایی بیشتری را تولید خواهد کرد؛ همین امر به شکل‌های مختلف، منجر به ناسالم شدن مواد غذایی خواهد شد.

قدری تشریح کرد: ماهشهر از نظر موقعیت جغرافیایی و ژئواکونومیک دارای شرایط ویژه‌ای است که از نظر بهداشتی فرصت‌ها و تهدیدهای خاص خود را داراست. ما در اداره بهداشت شهرستان با هماهنگی با بسیاری ارگان‌های دیگر بایستی جهت نظارت، کنترل، آموزش و فرهنگ سازی شرایط بهداشتی مردم، سیاست‌گذاری و اقدامات جدی‌تری را انجام دهیم.

در حاشیه این همایش مسابقه پخت غذاهای سالم، برگزار و در پایان به برندگان جوایزی اهدا شد.

نظام جامع سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر