کد خبر: 273373 A

رئیس شورای شهر قزوین:

رئیس شورا اسلامی شهر قزوین گفت: بر اساس فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی و قانون اساسی همه امور باید به دست شورا‌ها سپرده شود ولی شوراهای شهر، فقط شورای شهرداری است.

به گزارش ایلنا، عباس ظاهری، در نشست خبری، به بیان گزارشی از روند اجرای برنامه‌های شورای اسلامی شهر قزوین، سیاست‌های کلان و اهداف و پروژه‌های آتی شهر پرداخت و افزود: به جهت جایگاه و اهمیتی که شورا‌ها در نظام مردم سالاری دینی دارد، ۹ اصل از اصول قانون اساسی لزوم تشکیل شورا‌ها و کارکرد‌ها و اختیارات مهم این نهاد را متذکر می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه در ابتدای کار شورای چهارم در کشور، انتخاب شهردار در شورای شهر قزوین به اتفاق آرای ۱۳ عضو صورت گرفت، اظهار کرد: توسعه متوازن شهر و توجه به مناطق کمتر توسعه یافته، اهتمام در بهبود وضعیت زیرساخت‌های شهری از مهم‌ترین سیاستهاست.

علی صادقی نیارکی، سخنگوی شورای اسلامی شهر نیز گفت: تقاطع‌های غیر همسطح درحال ساخت امامرضا (ع) در بلوار جمهوری اسلامی، پل قدس در محدوده مرکزی شهر، پارک ملاخلیلا در بافت جنوبی، توجه به ایجاد بسترهای فرهنگی و مذهبی به خصوص در مناطق تازه ساخت شهر (ضمن اختصاص زمین و انجام برخی کارهای عمرانی از سوی شهرداری برای ساخت ۱۷ مسجد در شهر طی سال ۹۳) را ازجمله برنامه‌های شورا و شهرداری است.

وی به استفاده از مشارکت بخش خصوصی برای ایجاد و رونق زیرساختهای گردشگری و جذب توریسم را از دیگر اقدامات انجام شده اعلام کردو افزود: جایگاه تاریخی و فرهنگی قزوین به همراه موقعیت جغرافیایی و قرار داشتن آن در چهارراه شمال به جنوب و شرق به غرب کشور و جاده ابریشم از جمله دلایلی است که این شهر را به مقصد سفر تبدیل می‌کند.

سخنگوی شورا «رونق در اقتصاد شهر» را از بازتابهای توجه به صنعت توریسم دانست و ادامه داد: قزوین نیز می‌تواند همانند شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد و قم به واسطه توجه به حوزه گردشگری پیشرفت کندو از همین روی هیأت عالی سرمایه گذاری بنابر سیاستهای اعلامی شورا به همت شهرداری فعالانه پروژه‌های سرمایه گذاری و گردشگری را در بوستان باراجین، منطقه زرشک و کامان و دیگر مناطق شهر پیگیری می‌کند.

این عضو شورا ورودی‌های شهر را زیبنده کهن شهر قزوین و مردمان آن ندانست و خبرداد: برنامه ریزی‌ها و برگزاری جلسات مستمر برای ساماندهی و زیبا سازی ورودی‌ها از سمت تهران، گیلان و دیگر نقاط در دستور کار قرار دارد.

صادقی یادآورشد: کمیسونهای ۱۲ گانه و تخصصی شورای چهارم از ابتدای کار تاکنون ۴۳۰ جلسه برگزار کردندو تصمیمات و ۵۲۴ مصوبه آن‌ها در ۱۵۶ جلسه علنی شورا با دقت نظر مورد بررسی قرار گرفته و پایان هر سال در جلسات فشرده اصلاحیه بودجه‌‌ همان سال و لایحه بودجه سال آتی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی در پایان گفت: اعضای شورای اسلامی شهر قزوین دوشنبه هر هفته در نواحی سه گانه شهری برای حل مشکلات شهروندان ملاقات مردمی دارند، ضمن اینکه به صورت مستمر در مساجد شهر به همراه دیگر مسئولان حضور می‌یابند تا جای ممکن پاسخگوی نیاز‌ها و خواسته‌های آنان تا جاییکه موانع قانونی بر سر راه نباشد، باشند.

سال روز شورای های اسلامی شهر و روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر