کد خبر: 273378 A

فرماندار شبستر:

فرماندار شبستر گفت: در دولت گذشته تنها ۱۲ درصد تعهدات در آذربایجان شرقی عملیاتی شد.

به گزارش ایلنا، سید سعید کاشانی که در بازدید از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شبستر به مناسبت هفته کار وکارگر سخن می‌گفت اظهار داشت: البته دولت گذشته در کل کشور ۳۰ درصد تعهدات خود را عملیاتی کرد.

وی با تأکید بر نقش مهم و سازنده کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: هفته و روز کار و کارگر ایامی برای ارج نهادن و تجلیل از خدمات ارزنده کارگران شریفی که در راستای تولید و آبادانی میهن اسلامی و توسعه و پیشرفت کشور عزیز ایران از هیچ تلاشی فروگزاری نمی‌کنند به شمار می‌رود

 کاشانی ضمن برشمردن معایب و مزایای افزایش دستمزد کارگران، خاطر نشان کرد: کارگران مهم‌ترین عنصر پیشرفت و تعالی هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند و در این مسیر هر جامعه‌ای از فرصت اندیشه و بازوان توانمند این قشر از جامعه بهتر استفاده نماید توسعه و پیشرفتی دو چندانی خواهد یافت.

فرماندار شبستر اضافه کرد: در سالی که با عنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده، نقش کارگران و جامعه کارگری کشور در افزایش بهره وری تحقق اهداف و آرمان‌های اصولی، خودباوری، اتکا به درون و رفع مسایل و مشکلات اقتصادی موجود در کشور بسیار مهم و قابل توجه است. به طوریکه سیاست دولت تدبیر و امید بر فراهم کردن و بهبود فضای کسب و کار بر پایه همدلی و همزبانی بین کارفرما و کارگر می‌باشد.

کاشانی دولت تدبیر و امید را عصاره تجربه ۳۶ ساله نظام دانست و اظهار داشت: علیرغم تمام اموری که با آزمون و خطا گذرانده شده، اینک باید تمام امور با کار کار‌شناسی انجام پذیرد به طوریکه توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی، اشتغال و سرمایه گذاری از برنامه‌های مهم مدیران شهرستان شبستر است و در این راستا اهتمام جدی داریم. لذا انتظار داریم کارفرمایان و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید مشکلات کارگری در شهرستان را به حداقل برسانند.

فرماندار شبستر با بیان اینکه در گذشته اقتصاد کشور مورد بی‌توجهی قرار گرفته، اظهار کرد: با تلاش کارگران ایران اسلامی در واحدهای صنعتی و صنفی موفقیت دست یافتنی است تا با ترفندهای دشمنان در ارتباط با مسائل اقتصادی مقابله ‌کنیم.

وی با بیان اینکه عدم نقدینگی، کمبود سرمایه ثابت و سرمایه در گردش و تامین مواد اولیه از مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی است، افزود: با توجه به مشکلات برخی واحد‌ها که در بخش صنعت و معدن شهرستان شبستر با آن مواجه بودند، اکنون با مدیریت صحیح، شاهد رفع مشکلات در شرکت‌ها و کارگاه‌ها هستیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد، کارگران که عامل اصلی تولید در کشور محسوب می‌شوند، تعامل سازنده‌ای بین جامعه کارگری و کارفرمایی ایجاد گردد. که اگر بین کارفرما و کارگر، رفاقت و تفاهم برقرار باشد، کارگر خود را شریک مجموعه می‌داند و قطعاً کار بهتر انجام می‌شود.

هفته کارگر استان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر