کد خبر: 273391 A

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از صدور ۲۰۴ فقره حکم قلع وقمع و اخذ جزای نقدی تغییرکاربری غیرمجاز اراضی در سال گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، قاسم جعفروند، گفت: این اقدامات در راستای ماده ۳ و ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی به مرحله اجرا درآمده است.

وی افزود: این عملیات‌ها توسط اکیپ‌هایی از مدیریت امور اراضی، مدیریت جهادکشاورزی شهرستان‌ها و با حضور و همراهی نیروی انتظامی و نماینده دادسرا در شهرستان‌ها صورت گرفته است.

 جعفروند با بیان اینکه طی سال‌های اخیر با هرگونه تغییر غیرقانونی کاربری اراضی کشاورزی در بعضی از شهرستان‌های استان همچون تبریز، مرند، شبستر، بستان آباد، جلفا، ورزقان، هریس و.... برخورد شده است افزود: در سال گذشته ۵۰۵ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در شهرهای مختلف استان شناسایی شده است که برای۳۷۴ مورد از آن‌ها طرح دعوی تغییر کاربری‌های غیرمجاز انجام پذیرفته که خوشبختانه در این مدت برای۲۰۴ مورد رای له اخذ شده که در این زمینه ۴۷ مورد اجرای رای قلع و قمع بنا و اعاده به وضعیت اول صورت پذیرفته است.

وی با بیان اینکه در این مدت کارگروه تبصره ۴ برای طرح‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی در مورد ۲۵۶ پرونده و کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون مذکور برای طرح‌های صنعتی و خانه باغ در مورد ۳۲۹ پرونده نظر داده است افزود: کارگروه تبصره ۴ امور اراضی، ۴۵ مورد پرونده را مشمول این تبصره ندانسته و با تغییر کاربری ۲۱۱ پرونده نیز موافقت کرده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان در خاتمه با بیان اینکه در طول سال گذشته، ۱۲ مورد مشمول مجوز معاف از عوارض تغییر از طریق کمیسیون تبصره یک صادر شده است افزود: ۳۱۷ پرونده نیز مشمول پرداخت عوارض تغییر کاربری صادر شده است.

کشاورزی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر