کد خبر: 273395 A

۱۸اردیبهشت

بیست و دومین دوره جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر آذربایجان شرقی ۱۸ اردیبهشت ماه جاری در قشلاق هارنا در بخش آبش احمد شهرستان کلیبر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا مدیرکل اموراجتماعی استانداری آذربایجان شرقی که در جلسه ستاد هماهنگی برگزاری بیست و دومین جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر استان، سخن می‌گفت با اعلام این مطلب اظهار داشت: همه دستگاه‌های مرتبط باید تلاش کنند تا این جشنواره بدون نقص و بهتر از دوره‌های قبل برگزار شود.

حسن استوارآذر خاطرنشان کرد: باید با تامین زیرساخت‌ها و ایجاد امکانات مناسب، به دنبال کیفی‌تر شدن برنامه‌های این جشنواره باشیم.

وی در خصوص تغییر مکان این جشنواره از منطقه قره قیه به قشلاق هارنا افزود: مزایای محل جدید از قبیل دسترسی آسان، تسهیلات بهتر و زیبایی‌های طبیعی منطقه باید اطلاع رسانی شود.

استوارآذر با تاکید بر پرداختن به بخش فرهنگی جشنواره، گفت: هرچند اقدامات خوبی در این زمینه در دوره‌های قبل صورت گرفته اما بهتر است در قالب کتابی دستاوردهای این جشنواره انتشار و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: در بخش مالی نیز باید فکری اساسی شود تا مسوولان برگزاری جشنواره به جای دغدغه مالی، در مسیر بهتر برگزار کردن جشنواره تلاش کنند.

فرماندار کلیبر نیز در خصوص تغییر محل برگزاری این جشنواره گفت: با توجه به قرار گرفتن منطقه قره قیه در پایاب سد، این جشنواره از دوسال قبل در روستای صومعه برگزار می‌شد که این منطقه نیز به دلیل داشتن معارض و همچنین قرار گرفتن در منطقه گرمسیری مشکلاتی را برای برگزارکنندگان ایجاد کرد و ازاین رو تصمیم گرفتیم این دوره را در قشلاق هارنا که منطقه‌ای خوش آب و هواست برگزار کنیم.

فریدون بابایی افزود: اقدامات و هماهنگی لازم برای برگزاری بهتر این جشنواره انجام شده و مشکل خاصی جز تامین منابع مالی کافی وجود ندارد.

 

عشایر جشنواره فرهنگی ورزشی عشایر جشنواره فرهنگی ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر