کد خبر: 274418 A

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت :

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با بیان اینکه ۱۱ درصد تولیدات علمی گیلان در اختیار این دانشگاه است، تاکید کرد: هدفمندسازی تولیدات دانشگاهی باید در اولویت کاری قرار گیرد.

به گزارش ایلنا از رشت، جلسه مشترک مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اعضای شورای تات استان گیلان، با حضور مدیران ادارات تابعه وزارت جهاد کشاورزی در استان و رؤسای مراکز تحقیقاتی مرتبط با حوزه کشاورزی، در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

علیرضا امیرتیموری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در این نشست دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگ‌ترین قطب علمی در استان گیلان معرفی کرد و گفت: این دانشگاه افتخار دارد که بالغ بر ۳۰ درصد دانشجویان گیلانی را تحت پوشش قرار داده است.

وی افزود: بالغ بر ۲۰ درصد اعضای هیأت علمی دارای مرتبه استادیار به بالای گیلان، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در حال فعالیت هستند.

وی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی را بازوان کمک رسان به مسئولین استان دانست و تصریح کرد: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی باید بتوانند در کنار مسئولین استان در جهت رفع مشکلات و معضلات استانی گامهای مهمی را بردارند.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با بیان اینکه ۱۱ درصد تولیدات علمی کل استان در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت است، تصریح کرد: تولیدات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان، آمار بسیار بالایی داشته ولی در عمل کاربردی ندارند.

وی اذعان نمود: دانشگاه آزاد در کنار دیگر مراکز آموزشی عالی گیلان قرار دارد و قیاس این دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها رسالت ما را در جهت تحقق آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی سنگین می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، ارتباط دانشگاه با مراکز تحقیقاتی در استان را لازم و ملزوم هم دانست و تصریح کرد: تحقیقات دانشگاهی و پایان نامه‌ها با صرف هزینه‌های گزاف پژوهشی در دانشگاه‌ها تولید می‌شوند و فقط در قالب CD و مجله در کتابخانه‌ها قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه اگر نیازسنجی استانی انجام شود، قادر خواهیم بود اولویت‌های پژوهشی در بخش‌های مختلف را با در دست داشتن متخصصین متناسب با کار‌ها درقالب طرح‌های پژوهشی تعریف کنیم، تصریح کرد: با این کار هم نتیجه تحقیقات و پایان نامه‌ها به جای ماندن در کتابخانه‌ها بسمت دستگاههای تصمیم گیر و اجرایی هدایت می‌شوند و هم بودجه‌های پژوهشی در جهت رفع مشکلات استان هزینه شود.

این مقام مسئول، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد در جهت منافع گیلان و منویات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری حرکت نمی‌د و با درنظر گرفتن اهداف، در جهت رفع مشکلات استانی، حرکت کند.

در بخش دیگری از این جلسه سرپرست معاونت برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، به ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های این واحد دانشگاهی پرداخت.

علیرضا فرخ بخت فومنی اظهار کرد: برای کیفی سازی آموزش، آزمایشگاههای تخصصی در این واحد دانشگاهی در حال راه اندازی است که در سطح استان گیلان بی‌نظیر هستند و می‌توانند در کنار دیگر مراکز تحقیقاتی سطح استان بصورت مکمل در صورت نیاز حوزه‌های مختلف، همکاری کنند.

ایلنای گیلان ، دانشگاه آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر