کد خبر: 281041 A

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان خبر داد:

ایلنا: مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه گفت: میزان بارش‌های سال‌جاری در کرمانشاه نسبت به دوره بلند مدت با کاهش 46 درصدی روبرو بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، کیاست امیریان، امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال بارندگی اخیر شاهد کاهش چشمگیر بارش‌ها در سطح استان بودیم.

امیریان بیان کرد: این وضعیت به هیچ‌وجه خوب نیست و زنگ خطر را به صدا درآورده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه، با اشاره به اینکه میزان بارش‌های امسال این استان در حدود 331 میلیمتر بوده است، گفت: ما در دوره‌های بلندمدت بارش‌ها، رقمی در حدود 475 میلیمتر را داشته‌ایم که رقم امسال نشان می‌دهد که درموضوع بارش‌ها در استان شاهد کاهش 30 درصدی هستیم.

امیریان تاکید کرد: این وضعیت در شهرستان کرمانشاه وخیم‌تر است. براساس آخرین آمار میزان کاهش بارش‌ها در این شهرستان بیش از 45 درصد است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه اظهار کرد: امروز برای جلوگیری از هرگونه بحران در بحث منابع آبی باید مصرف بهینه و صرفه‌جویی را در اولویت امور خود قرار دهیم.

وی، مشکل حاد آب را در 550 شهر کشور اعلام کرد و افزود: بدین منظور از هم‌استانی‌ها و نیز بهره‌وران منابع آبی در کرمانشاه درخواست داریم که در مصرف آب مورد نیاز خود دقت لازم را داشته باشند تا خدایی ناکرده مشکل جدی در این حوزه برای استان پیش نیاید.

کرمانشاه بارش‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر