کد خبر: 281097 A

معاون سپاه لرستان:

ایلنا: معاون هماهنگ‌کننده سپاه لرستان گفت: ۱۰ هزار نفر از مردم لرستان در قالب ۱۵ کاروان به مرقد امام خمینی(ره) اعزام می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از خرم‌آباد، سرهنگ علی‌حسین پازدار امروز در نشست خبری سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که در سالن جلسات سپاه حضرت ابوالفضل(ع) خرم‌آباد برگزار شد، اظهارکرد: بیست و ششمین سالگرد امام خمینی (ره) فرصتی است تا یک‌بار دیگر شاهد وفاداری و بیعت مجدد امت اسلامی نسبت به امام خمینی(ره) باشیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) حق حیات بر گردن همه مردم ایران دارد، افزود: امام خمینی (ره) احیاگر دین، ارزش‌ها و همه فضیلت‌ها بود بنابراین تجلیل از امام خمینی(ره) تجلیل از همه خوبی‌ها، ارزش‌ها و فضیلت‌ها است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه لرستان عنوان کرد: شرکت در مراسم رحلت امام خمینی (ره) یک حرکت عظیم سیاسی، عبادی و تضمین‌کننده اقتدار و معنویت نظام و پا به کار بودن مردم در کنار ارزش‌های اسلامی است.

وی بیان کرد: 14 خرداد امسال قرار است شاهد حضور با بصیرت و ولایت‌مداری مردم سراسر کشور در بیست و ششمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) باشیم.

پازدار تصریح کرد: سپاه لرستان با همکاری سایر دستگاه‌ها بنا است 10 هزار نفر از ارادتمندان به امام خمینی(ره) را از اقشار مختلف در قالب 15 کاروان شهرستانی به مرقد امام خمینی (ره) اعزام کند.

وی خاطرنشان کرد: به‌ تناسب جمعیت و مقدرات هر شهرستانی ثبت‌نام برای اعزام انجام‌شده و هماهنگی‌ها لازم  با مدیران و فرمانداران انجام‌گرفته است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه لرستان گفت: ثبت‌نام زائران از 15 اردیبهشت در سراسر مساجد و پایگاه‌ها انجام شده که 10 هزار نفر تا دیروز ثبت‌نام کردند.

وی اظهار داشت: اقدامات این کاروان‌ها در قالب 10 کمیته  ثبت‌نام و آمار، بهداشت و درمان، فرهنگی، اطلاع‌رسانی، ترابری و پذیرایی، ارتباطات، امنیت بازرسی و نظارت، اسکان  و استقرار در تهران و کمیته خواهران برنامه‌ریزی‌شده است.

وی با بیان اینکه همه زائران بیمه غرامت هستند، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌ها انجام‌شده تا زائران لرستان روز 14 خرداد ساعت شش صبح در محل برگزاری مراسم در مرقد مطهر امام خمینی(ره) حاضر باشند و بعد از استقرار ساماندهی می‌شوند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه لرستان بیان کرد: سال‌های گذشته زائران در شبستان‌های مختلف پخش می‌شدند ولی امسال بنا است صحن اصلی افتتاح شود و کل جمعیت از سراسر کشور در این صحن حضور خواهند یافت.

پازدار با بیان اینکه امسال سعی شده بار اولی‌ها به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام شوند، خاطرنشان کرد: در هر کاروان تعداد قابل‌توجهی از خانواده شهدا و جانبازان حضور دارند که زینت‌بخش این کاروان‌ها هستند.

وی بابیان اینکه در بحث فرهنگی و معنوی توجه خاصی داریم، گفت: بسته فرهنگی برای زائران آماده‌شده که تقدیم زائران می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه لرستان اظهار داشت: امسال بنا است تعدادی از زائران بالباس محلی و با گویش خاص لرستان در بخشی از این مراسم حضور پیدا کنند.

سالگرد ارتحال امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر