کد خبر: 281111 A

استاندار لرستان

ایلنا: استاندار لرستان، از بهره‌برداری فاز اول نیروگاه خرم آباد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، هوشنگ بازوند، امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به زودی فاز اول نیروگاه خرم آباد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی، با بیان اینکه فاز اول نیروگاه خرم آباد توسط بانک ملی و بنیاد مستضعفان آماده بهره‌برداری است اعلام کرد: ۲۵ درصد آن نیز سهام  شرکت فراق وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء است.

استاندار لرستان، با بیان اینکه پروژه نیروگاه خرم آباد سال‌ها بود که بلاتکلیف باقی مانده بود، ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته مدیر عامل بانک مرکزی و رئیس بنیاد مستضعفان فاز اول نیروگاه خرم‌آباد به بهره‌برداری خواهد رسید.

بنابراین گزارش، احداث نیروگاه هزار مگابایتی خرم آباد جزء مصوبات سفر هیئت دولت به لرستان بوده که حدود ۱۰ سال پیش در حالی  کلنگ آن به زمین زده شد که شاید کسی فکر نمی‌کرد، هر بار به دلایل مختلفی این پروژه با رکود و تعطیلی مواجه شود.

یک روز سرمایه‌گذاران از مخاطرات کارخانه سیمان برای توربین‌های این نیروگاه گفتند و روز دیگر عدم تعامل دو سرمایه‌گذار پروژه منجر به کندی روند کار شد تا مردم از تکمیل این پروژه که می‌تواند بخش مهمی از برق لرستان را تامین کند ناامید شوند.

در آخرین اخبار از این پروژه استاندار لرستان از روند کند فعالیت بنیاد مستضعفان که سهم ۷۵ درصدی در اجرای نیروگاه خرم آباد داشت انتقاد کرده و خواسته بود که اگر نمی‌تواند کار را به سرانجام برساند پروژه را به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار کند.

پس از این انتقادات استاندار لرستان و دادن ضرب الاجل ۲۰ روزه، مسئولان بنیاد مستضعفان پای کار آمدند و یک پیشنهاد جدید را روی میز مذاکره با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا قرار دادند تا این نهاد به احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگابایتی و قرارگاه خاتم الانبیاء نیر نسبت به احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگابایتی در استان اقدام کند.

 

برق سرمایه گذاران کارخانه سیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر