کد خبر: 283713 A

ایلنا: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: خانواده به عنوان نخستین جایگاه شکل‌گیری و جهت‌دهی به شخصیت فرد می‌تواند نقش اصلی را در مقابله با گرایش نوجوانان و جوانان به مواد مخدر ایفا کند.

به گزارش خبرنگارایلنا از شیراز، محمدرضا ابراهیمی ظهر امروز در همایش خانواده و نقش آن در پیشگیری از اعتیاد افزود: تربیت، علم زندگی و هنر خوب زیستن است و تا دنیای کودک، جوان و نوجوان را نشناسیم نمی‌توانیم پاسخگوی نیاز آنها باشیم.

وی مهارت‌های زندگی را مهم‌ترین عامل پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد و افزود: خانواده به عنوان نخستین جایگاه شکل‌گیری و جهت‌دهی به شخصیت فرد می‌تواند نقش اصلی را در مقابله با گرایش نوجوانان و جوانان به مواد مخدر ایفا کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، اظهار داشت: خانواده از ارکان مهم تربیت و تکوین شخصیت فرد است لذا برای پیشگیری از اعتیاد ضروری‌ست که والدین  ضمن نظارت صحیح و اصولی بر رفتار و عملکرد فرزندان خویش مهارت‌های زندگی را کسب کنند.

ابراهیمی اضافه کرد: در محیط خانواده، والدین باید به تغییرات رفتاری، اُفت تحصیلی و مشکلات اخلاقی مثل افسردگی یا اضطراب ناگهانی فرزندان توجه داشته و پیگیری‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی همچنین نقش پیشگیری از اعتیاد را در کاهش آسیب‌های اجتماعی مهم دانست و بیان داشت: خانواده مهمترین محیط برای پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر است لذا باید والدین با ایجاد احساس مسئولیت در خود نسبت به کسب آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های رفتاری در خانواده‌ها تلاش کنند.

مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر