کد خبر: 285056 A

در کارخانجات و مراکز تولیدی البرز

ایلنا: مدیر کل تعاون و کار البرز از تشکیل کمیته پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در کارخانجات و مراکز تولیدی در این اداره کل خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون و کار البرز ؛ اسماعیل خلیلی با اعلام این خبر افزود: این کمیته در راستای اجرای برنامه های فرهنگی واجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور و استان و همچنین به منظور انسجام بخشی  و به کار گیری هرچه بهتر مشارکت های اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر در سطح مراکز تولیدی و صنعتی در این اداره تشکیل گردیده است.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اجرای برنامه های آموزش جهت پیشگیری از مصرف مواد مخدر و روانگردان در کارخانجات استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون  تعداد 276 نفرساعت در کلاس های آموزشی پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر در کارخانجات استان به همت واحد امور اجتماعی این اداره کل برگزار گردیده است.

مدیر کل تعاون و کار البرز در ادامه ضمن معرفی اعضای کمیته پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر در کارخانجات و مراکز تولیدی خاطرنشان کرد:  این کمیته شامل رئیس بازرسی کار،رئیس روابط کار، معاون امور اجتماعی،روسا وکارشناسان امور اجتماعی و اشتغال و فرهنگی، مسئول روابط عمومی و مسئول بسیج اداره کل تعاون و کار البرز است.

وی در ادامه تصریح کرد: مراقبت و صیانت از اقشار سالم جامعه به‌ویژه کارگران و کارمندان از انواع آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان‌ها در محیط‌های کاری از مهمترین اولویت های کشور و همچنین وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی است.

مدیر کل تعاون و کار البرز در پایان، افزایش فشار کار بر دوش همکاران در محیط کار، فرسودگی شغلی، افزایش هزینه‌های بهداشتی و درمانی، افزایش میزانِ از کارافتادگی، اتلاف وقت کارکنان وکارگران، اتلاف مواد اولیه و تجهیزات، ایجاد جدایی و تفرقه بین کارکنان، مخدوش شدن تصور جامعه از واحدهای کاری، کاهش امنیت و قداست محیط کار و کاهش میزان رقابت سالم بین کارکنان را از دیگر پیامدهای بروز اعتیاد در محیط‌های کار برشمرد.

شایان ذکر است، تاریخ 26 ‍‍ژوئن مصادف با 5 تیر ماه، از سوی سازمان ملل به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری گردیده است و با توجه به اهمیت این موضوع در کشور از این تاریخ به مدت یک هفته ،هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر نام گذاری شده است.

مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر