کد خبر: 285099 A

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کرمانشاه:

ایلنا: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: بیش از 36 درصد از معتادان کشور دارای تحصیلات دانشگاهی‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ریشه‌کن کردن اعتیاد در جامعه نمی‌تواند ادعایی بیشتر باشد، زیرا این کار امری ناممکن است.

علی شمشیری با اشاره به اینکه اقدامات موثری در ایران برای کاهش اعتیاد به مواد مخدر انجام شده است، افزود: باید گفت که ما برای مبارزه با مواد مخدر، با مافیایی بسیار قوی و قدیمی که قدمتش به بیش از 7 هزار سال می رسد، روبرو هستیم و هر لحظه حالت تهاجمی اش بیشتر می شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر، ایران در دنیا پرچم دار است، ولی با این وجود این تصور وجود دارد که تنها نیروی انتظامی مسئول و متولی مبارزه با این پدیده است، در حالی که بیش از 22 نهاد و دستگاه دولتی در این برنامه هر کدام سهمی دارند.

وی افزود: طبق آخرین آمارها بیش از یک میلیون و 325 هزار نفر در کشور در دام اعتیاد هستند و در هر 8 ساعت یک نفر در کشور بر اثر اعتیاد به مواد مخدر جان خود را از دست می دهد یعنی اعتیاد دومین عامل مرگ و میر در کشور بعد از سوانح رانندگی است.

شمشیری با اشاره به اینکه 3750 شهید در مبارزه با مواد مخدر در طول انقلاب داشته ایم، بیان داشت: خوشبختانه افزایش قیمت مواد مخدر صنعتی در کشور همانند شیشه نشان می دهد که دولت اقدامات بسیار خوبی در مبارزه به این پدیده شوم داشته است و حاشیه امن سوداگران مرگ را از بین برده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه اظهار کرد: برخی علل اصلی اعتیاد به مواد مخدر را بیکاری می دانند، در حالی که بیش از 52 درصد از معتادان کشور شاغل هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 36 درصد از معتادان کشور دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند، گفت: در مقابل 62 درصد از معتادان کشور متاهل هستند و این امر باعث در خطر افتادن خانواده های آنها در این مسئله شده است.

شمشیری تاکید کرد: در سال گذشته بیش از یک تن و 830 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح کرمانشاه کشف شده است که در این راستا 53 باند توزیع و فروش مواد مخدر در این استان متلاشی شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه اظهار کرد: آمارهای موجود نشان می دهد که در حال حاضر در حدود 50 تا 55 هزار نفر در استان کرمانشاه در دام اعتیاد هستند.

 

مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر