کد خبر: 285464 A

سرپرست اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان

ایلنا: سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان اعلام کرد: مقابله با پدیده اعتیاد تنها با فعالیت بخش دولتی میسر نیست و باید همه اجزای جامعه در این امر مشارکت کنند.

به گزارش خبرنگارایلنا ازرشت، یونس رنجکش در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های روزجهانی مبارزه با مواد مخدر درگیلان اظهارکرد: داشتن مهارت‌های زندگی به ویژه نه گفتن به مصرف مواد مخدر وهرپدیده ناهنجاراجتماعی به چگونگی برخورد خانواده‌ها درآموزش فرزندان بستگی دارد.

وی یادآورشد: باید تلاش کنیم تا حساسیت‌های اجتماعی و هم‌گرایی‌های عمومی را در شناخت بهتر ناهنجاری‌های تولید شده از طریق رویکرد به مصرف مواد مخدر در جامعه را بیشتر کرد.

رنجکش ادامه داد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری و کانون توجه قراردادن مناسبت‌ها نقش مهمی در حساس کردن افکارعمومی دراین زمینه دارد.

جانشین رئیس کمیته مشارکت‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان بیان کرد: در اجرای این برنامه‌ها، همه سازمان‌ها باید نقش داشته باشند تا با مدیریت واحد به اثر بخشی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی اضافه شود.

به گفته رنجکش، تغییر رویکردهای عمومی و حساس کردن جامعه مستلزم برنامه‌های بلند مدت است و باید در این زمینه همه اجزای اجتماعی درگیر شوند.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان تاکید کرد: خانواده‌ها مهمترین عامل کنترل آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه مصرف مواد مخدر هستند.

وی گفت : روی آوردن به اعتیاد و درگیرشدن با آسیب‌های  ناشی از آن از کوچک‌ترین بهانه شکل می‌گیرد و در این شکل‌گیری اگر شخصی مهارت‌های فردی داشته باشد می‌تواند در کنترل رفتار خود تاثیرگذار باشد.

رنجکش خواستارهمکاری همه دست‌اندرکاران فرهنگی و هنری و نهادهای اجتماعی درپیشگیری از مصرف مواد مخدر در استان گیلان شد.

 

 

اعتیاد مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر