کد خبر: 290229 A

عضو هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته مازندران

ایلنا: عضو هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته مازندران از بی‌توجهی به کارگران بازنشسته در سال‌های اخیر انتقاد کرد.

رجبعلی سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در ساری گفت: در نظام اسلامی نباید شرایط به گونه‌ای باشد که روز به روز فقرا فقیر‌تر شوند بلکه باید همواره در جهت رفع تبعیض‌ها گام برداشته شده و در نتیجه آن اقشار آسیب‌پذیر با خیالی آسوده زندگی کنند.

عضو هیئت مدیره کانون کارگران بازنشسته استان مازندران افزود: مشکلات کارگران بازنشسته بار‌ها به گوش مسئولان رسانده شده است و انتظار داریم بر خلاف رویه مسئولان سابق از حرف‌هایی که زده می‌شود نتیجه‌ای گرفته شود و دیدارها تنها به نشست و برخاست ختم نشود.

سیفی با اشاره به عمر چندین ساله کانون‌های کارگران بازنشسته استان و شهرستان‌ها گفت: علی‌رغم اینکه وجود این کانون‌ها می‌تواند کمک موثری به تعامل بیشتر با بازنشستگان و مستمری‌بگیران و ایجاد رابطه بهتر با سازمان تأمین اجتماعی نماید، ولی هنوز در برخی مشکلات از جمله تأمین محل بازمانده و در مکان‌های استیجاری با صرف هزینه‌های گزاف حضور دارند.

وی افزود: این در حالی است که سازمان تأمین اجتماعی دارای برخی مکان‌های بلااستفاده بوده و می‌تواند در اختیار این کانون‌ها قرار دهد از سویی شاهد هستیم تمامی کانون‌های بازنشستگان کشوری و لشگری از ساختمان‌های مجهز و مستقل بهره‌مند هستند.

مسئول مالی کانون کارگران بازنشسته استان مازندران به مشکلات ناشی از ارایه برخی خدمات بیمه مکمل و نظارت بر شرکت‌های بیمه گر اشاره کرد و گفت: از زمانی که پرداخت حق بیمه تکمیلی به شرکت‌های طرف قرارداد از سوی خود سازمان صورت می‌گیرد بستر نظارتی بر فعالیت‌های این شرکت‌ها مختل شده و این شرکت‌ها چون طرف حساب با سازمان تأمین اجتماعی هستند دیگر در برابر کانون‌ها جوابگو نبوده و باید فکری اساسی برای رفع این مشکل به عمل آید.

کارگران بازنشسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر