کد خبر: 290493 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خبر داد

ایلنا: مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۹٬۵۰۰ نفر ساعت در ۱۸ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان‌های مختلف استان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه‌ای این استان، قلاوند افزود: به‌منظور گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تأمین نیروی انسانی ماهر و موردنیاز صنایع و بنگاه‌های اقتصادی از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹٬۵۰۰ نفر ساعت در ۱۸ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان‌های مختلف استان اجرا شد.

 رحمن قلاوند اظهار کرد: فعالیت آموزشی این بخش در ۳۰ حرفه مهارتی از قبیل اپراتور جرثقیل، اطفاء حریق، پرورش‌دهنده زنبورعسل، تعمیر موتور، فن‌های مدیریت و سرپرستی، روان‌شناسی صنعتی در تمامی سطوح مهارتی با رویکرد صنعتی، خدماتی و کشاورزی برگزار شد.

قلاوند تصریح کرد: آموزش در صنایع، بخشی از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ویژه شاغلان بازار کار و در راستای صیانت از نیروی کار و ارتقاء سطح مهارت آنان همگام با فناوری‌های روز در قالب آموزش جوار کارگاهی ضمن کار و بین کارگاهی ارائه می‌شود.

وی خواستار تعامل و همکاری بیشتر صاحبان صنایع و بنگاه‌های اقتصادی در جهت ارتقای سطح مهارت کارگران شاغل در واحدهای صنعتی شد.

 قلاوند ابزار کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان آمادگی دارد تا با ارائه انواع آموزش‌های مهارتی مرتبط با صنایع بر اساس استانداردهای بین‌المللی دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: شاغلان در صنایع پس از فراگیری آموزش‌های فنی حرفه‌ای و قبولی در آزمون پایان دوره، گواهینامه مهارتی مطابق با استاندارد جهانی دریافت خواهند کرد.

رحمن قلاوند فنی و حرفه‌ای خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر