کد خبر: 290559 A

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان

ایلنا: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز بر لزوم انجام کار پژوهشی و همچنین ارائه آمار و اطلاعات دقیقی از آسیب‌های اجتماعی در استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا در کرج، حمیدرضا عسگری مورودی قبل از ظهر امروز در جلسه" کارگروه پیشگیری از خودکشی" با بیان اینکه هنوز اطلاعات پژوهشی جامعی از فرایند خودکشی در این استان وجود ندارد گفت: آمار و اطلاعات این حوزه می‌تواند یاری‌گر مسئولان در برنامه‌ریزی‌های پیشگیرانه باشد.

وی در ادامه با برشمردن مشکلات اقتصادی به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی بروز خودکشی در جوامع،  بر لزوم واکاوی و چرایی بروز آسیب‌های اجتماعی توسط دستگاه‌های مسئول در استان تاکید کرد.

وی در ادامه با  پیچیده و درهم تنیده خواندن عوامل بروز خودکشی در جامعه خاطرنشان کرد: وجود پژوهشی جامع در کمیته مشترکی با مشارکت اداره کل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی، می تواند نقشه راه را به ما نشان دهد.

مورودی در ادامه این جلسه، با مهم خواندن تاثیرگذاری اعتقادات و باورهای دینی بر کاهش آمار وقوع خودکشی در جامعه،  نقش باورهای دینی و تأثیر آن بر سلامت بهداشت و روان جامعه را به عنوان یکی از مهمترین عوامل کاهش آمار خودکشی در جامعه عنوان کرد.

خودکشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر