کد خبر: 290619 A

مدیرکل دفتر نظارت شورای نگهبان لرستان

ایلنا: مدیرکل دفتر نظارت شورای نگهبان لرستان گفت: نظارت شورای نگهبان مأموریت صیانت از آرا مردم، پاسداری از سلامت انتخابات کشور را بر عهده دارد.

به گزاش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، تیمور سپهوند در نشست خبری که در آستانه تشکیل شورای نگهبان برگزار شد، گفت: 9 استان را برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای انتخاب شده است؛ اما استان لرستان جزء این استان‌ها نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 12 هزار ناظر در  مجموعه دفتر نظارت و بازرسی شورای نگبان استان لرستان فعالیت می‌کنند افزود: از این تعداد 10 هزار نفر و مابقی زن هستند.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان لرستان گفت: 1300 شعبه اخذ رای در استان داریم که ماموریت ما ساماندهی و  چینش ناظران در این شعبه‌ها و همچنین آموزش آنان برای آشنایی با قانون است.

وی افزود: این دفاتر به ساختار دقیق و منسجم و با هدف انجام دادن وظایف شورای شورای نگهبان در استان‌ها و شهرستان‌ها آغاز به کار کرد.

سپهوند، اظهار کرد: به حمد الله تاکنون سازماندهی نیرو در دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات در استان لرستان با انتخاب ناظرین و عوامل اجرایی مومن و متعهد و انقلابی به خوبی انجام شده است.

وی، بیان کرد: تاکنون بیش از 12 هزار ناظر جهت صیانت از سلامت انتخابات و صیانت از آرای مردم در استان لرستان سازماندهی شده است.

این مقام مسئول، با بیان اینکه دو هزار نفر از جمعیت ناظران انتخابات در استان لرستان بانوان هستند، خاطرنشان کرد: در دوره های مختلف به ناظران انتخابات آموزش های لازم ارائه شده است.

سپهوند، تصریح کرد: از مهم‌ترین برنامه‌های دفاتر نظارت بر انتخابات، ارائه آموزش‌های کافی جهت آشنایی ناظران با قانون انتخابات ونظارت بر انتخابات است.

وی با اشاره به برگزاری 10 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنج دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، ادامه داد: تاکنون ناظران انتخابات وظایف خود را به نحو مطلوب انجام داده‌اند.

هیئت‌های نظارت در دفاتر نظارت بر انتخابات در استان و شهرستان‌ها ایجاد می‌شود

سپهوند، در ادامه از شکل گیری هیئت‌های نظارت بر انتخابات خبر داد و ابراز کرد: برای برگزاری انتخابات دو مجموعه کار انتخابات را مدیریت خواهند کرد.

وی افزود: در این راستا در کنار دفاتر نظارت مستمر در استان وشهرستان‌ها که به صورت سالیانه فعال هستند، مجموعه دیگری با عنوان هیئت‌های نظارت در دفاتر نظارت به اقتضای برگزاری انتخابات شکل خواهد گرفت.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان لرستان، بیان کرد: این هیئت‌ها حداقل هشت ماه قبل از شروع انتخابات تشکیل خواهند شد و کار انتخابات را مدیریت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: هیئت نظارت بر انتخابات در مرکز استان تعداد پنج نفرعضو و در شهرستان‌ها و بخش‌ها سه نفر عضو خواهد داشت.

سپهوند، با بیان اینکه اکنون هیئت‌های نظارت بر انتخابات استان در حال شکل‌گیری هستند، ادامه داد: ظرف 15 روز آینده این هیئت‌ها در استان، شهرستان‌ها و بخش‌ها شکل خواهند گرفت.

وی ادامه داد: اعضای این هیئت‌ها از میان آحاد و اقشار مختلف جامعه از جمله روحانیون، دانشگاهیان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران انتخاب خواهند شد.

این مقام مسئول، صیانت از آرای مردم و پاسداری از حقوق مردم و کاندیداها را از اهداف این هیئت‌های نظارتی خواند و خاطرنشان کرد: پس از پیشنهاد اعضای این مرکز، در نهایت اعضای این هیئت‌ها توسط هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای نگهبان به استان معرفی می‌شوند.

یک هزار و 300 شعبه اخذ رای در استان وجود دارد

وی ماموریت دیگر دفتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان را ساماندهی و چینش دقیق ناظران برای برگزاری انتخابات خواند و گفت:  تعداد یک هزار و 300 شعبه اخذ رای در استان لرستان وجود دارد.

سپهوند، افزود: در ماه‌های آینده آموزش‌های مجدد به ناظرین انتخابات در استان ارائه خواهد شد.

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان لرستان، تبلیغات زود هنگام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی را خلاف قانون خواند و گفت: هرنوع تبلیغات زودهنگام چه در فضای مجازی و چه در بین مردم در جمع بندی های هیئت های نظارت لحاظ خواهد شد.

سپهوند، در ادامه یادآور شد: نتیجه انتخابات متکی به آرای مردم است و دفاتر نظارت بر انتخابات با هوشیاری و بی طرفی کامل از آرای مردم و سلامت انتخابات صیانت و پاسداری خواهد کرد.

 

انتخابات شورای نگهبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر