کد خبر: 290645 A

در شورای شهر

ایلنا: طرح جامع تفصیلی کاشان در شورای اسلامی این شهر مورد برسی قرار گرفت.

بررسی بیشتر ابعاد طرح جامع تفصیلی شهر کاشان پس از توضیحات یکی از اعضای گروه مهندسین مشاور مسؤل تدوین طرح جامع و همچنین ارائه نظرات تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر پیرامون این طرح در صحن علنی شورا برای بررسی بیشتر و تکمیل آرا و نظرات دیگر اعضای شورای اسلامی به نشست دوم موکول شد.

به گزارش خبرنگارایلنا در کاشان در حالی که حدود یک سال از تصویب طرح جامع تفصیلی شهر کاشان که دربرگیرنده چشم انداز و افق 10 ساله این شهر از حیث توسعه زیرساخت های زندگی شهرنشینی  در شورای اسلامی چهارم شهر   می گذرد و در فاصله حدود 8 ماه تا ارائه این طرح به کمیسیون ماده5 استان اصفهان و شورای عالی شهرسازی جهت تصویب طرح، شورای اسلامی شهر کاشان در نشستی با حضور سید محمد ناظم رضوی(شهردار) ، نعناکار معاون شهرسازی و تعدادی از اعضای گروه مهندسین مشاور مسؤل تدوین و طراحی طرح جامع تفصیلی شهر کاشان به بررسی ابعاد این طرح پرداخت.

در این نشست پس از توضیحات یکی اعضای گروه مشاوران مسؤل تدوین طرح جامع تفصیلی شهر کاشان بصورت تصویری و پیرامون جزئیات این طرح تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از جمله شهردار سابق کاشان به بیان نقطه نظرات خود درباره این طرح پرداختند.

 سید مهدی ناظم رضوی ضمن تشکر از گروه مشاوران طراحی و تدوین سند چشم انداز توسعه ای 10 ساله شهر کاشان از این طرح به عنوان یک سند راهبردی که میتواند شهر را از همه ابعاد شهرنشینی و شهروندی در بر گیرد یاد کرد.

این عضو شورا با بیان اینکه در سند چشم انداز طرح تفضیلی باید اهمیت مباحث زیست محیطی و توجه به پایدار نگه داشتن محیط زیست سالم کنونی شهروندان و حفظ و حراست از آن به ویژه در مورد بحران آب این شهر و در نظر داشتن حفظ و حراست از سرمایه ای که باید برای نسل آینده مورد توجه قرار گیرد، لزوم مکان یابی برای ایجاد واحدهای مسکونی ارزان قیمت برای اقشار آسیب پذیر در این طرح را به گروه مشاوران مسؤل تدوین طرح جامع تفصیلی شهر کاشان توصیه کرد.

وی حفظ باغات و فضای سبز شهری را در سند توسعه راهبردی و طرح تفصیلی 10 ساله شهر مورد تأکید قرار داد و با توجه به تاریخی بودن شهر کاشان و وجود بافت تاریخی و فرهنگی ارزشمند و پهناور در این شهر که از ویژگی و پتانسیل عظیم گردشگری برخوردار و جزو 10 شهر برتر گردشگری ایران است، نگاه خاص به بافت تاریخی کاشان را در تدوین نهائی طرح جامع تفصیلی کاشان خواستار شد.

 شهردار کاشان نیز در این نشست ضمن مهم خواندن طرح تفصیلی شهر کاشان و تلاش سختی که تاکنون برای تدوین آن مصروف شده اجرای این طرح را به عنوان سند توسعه شهرنشینی نیازمند همکاری مردم به عنوان کسانی که این طرح برای زیست بهتر آنها طراحی  می شود و همچنین همه دستگاهها و نهادهای اجرائی شهرستان دانست.

سید محمد ناظم رضوی با بیان اینکه در طرح جامع تفصیلی شهر کاشان سعی می شود تا همه سرانه های خدماتی و فضای سبز شهروندان با نگاهی عادلانه در نظر گرفته شود ابراز امیدواری کرد تا در ادامه روند تدوین کامل این طرح نگاه کلان مدیران استانی نیز با هدف احقاق حق شهروندان کاشانی به تمدن هفت هزارساله کاشان تغییر پیدا کند.

گفتنی است در انتهای این نشست مقرر شد تا در جلسه دیگری با حضور اعضای شورای اسلامی شهر کاشان و گروه مهندسین مشاور طرح جامع تفصیلی، ابعاد بیشتر این طرح مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

طرح جامع تفصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر