کد خبر: 291168 A

امام جمعه شیراز:

ایلنا: امام جمعه شیراز گفت: قضاوت زودهنگام در خصوص استاندار جدید نخواهیم کرد، بلکه باید عملکرد را مدنظر قرار داد.

به گزارش خبرنگارایلنا از شیراز، آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه امروز شیراز افزود: اکنون هیچ‌گونه قضاوت منفی یا مثبتی در مورد استاندار جدید فارس نداریم، بلکه قضاوت ما به عمل استاندار جدید در آینده مشخص می‌شود. بر همین اساس چنانچه عملکرد ایشان منفی بود، قضاوت ما نیز منفی است و اگر عملکرد مثبتی داشت، قضاوت و نظر ما مثبت است

وی قوم لُر را از اصیل‌ترین قومیت‌های کشور دانست و گفت: لرها درتاریخ مبارزات ایران همواره پیشگام و مثمر ثمر بوده و از اصیل‌ترین اقوام ایران هستند که در غرب کشور همیشه ضمن دفاع از مملکت  فعالیت‌های بزرگی داشته‌اند.

آیت الله ایمانی یادآور شد: این قوم یک خصوصیت بارز و انحصاری دارد که آن نیز شیعه ۱۲ امامی بودن آنان است؛ چرا که تمامی این قوم شیعه ۱۲ امامی هستند و اثرگذاری بسیار مثبتی در جامعه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بحث نمایندگان و وزارت کشور به قوت خود باقی است، گفت: نمایندگان فارس افرادی را به عنوان کاندیدای استانداری به وزارت کشور معرفی کردند که این معرفی می‌تواند مورد تایید و یا رد قرار گیرد، اما این بحث هیچ‌گونه ارتباطی میان صحبت نمایندگان استان و قومیت استاندار جدید ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: قضاوت زودهنگام در خصوص استاندار جدید نخواهیم کرد، بلکه باید عملکرد را مدنظر قرار داد.

آیت الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود، توافق هسته‌ای را حاصل وحدت ملی و هماهنگی امت اسلامی دانست و گفت: این توافق باید به عنوان یک سرمایه همواره در جریان باشد؛ چرا که نشان از وحدت و هماهنگی امت اسلام است.

وی تصریح کرد: امروز زمان طولانی در پیش داریم تا نتیجه این توافق را شاهد باشیم و در این زمان نیازمند فضایی آرام و اتحاد و همبستگی ملی هستیم تا متن توافقنامه به طور کامل بررسی شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: باید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم تا دشمن نتواند چراغ سبزی از جامعه ما پیدا کند و از آن برای ضربه زدن استفاده کند.

امام جمعه شیراز-استاندار جدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر