کد خبر: 291171 A

دبیرکل حزب ندای ایرانیان

ایلنا: دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: توافق وین نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که تا ابد از آن به نیکی یاد می‌کنند.

به گزارش ایلنا از مشهد، مجید فراهانی ظهر جمعه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: حزب ندای ایرانیان به دنبال تربیت نیروی جوان متخصص و متعهد به آرمان‌های جمهوری اسلامی برای آینده کشور است.

فراهانی افزود: باید از تلاش‌های تیم مذاکره کننده هسته‌ای با درایت توانستند این موضوع مهم را به سرانجام برسانند تشکر کرد زیرا برای  کشور ما مشکلات بسیاری به دلیل شعار‌های تو خالی دولت نهم و دهم ایجاد شد. 

وی با اشاره به اینکه دولت اعتدال توانست در عرصه سیاسی به بهترین شکل ممکن حضور پیدا کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت قبلی چهره وحشتناکی از جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی ایجاد کرده بود، این توافق معلول انتخاب هوشمندانه نسل جوان در سال 92 بود که با رای تاریخی خود به دکتر روحانی زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم کردند. 

فراهانی خاطر نشان کرد: اگر این نسل جوان به پای صندوق‌های رای نمی‌آمد در شرایط فعلی باید به فکر آتش بس جنگ می‌بودیم و نمی‌توانستیم شاهد رشد و شکوفایی کشور در عرصه‌ای مختلف باشیم. 

وی خاطرنشان کرد: توافق وین متعلق به تمامی مردم ایران است و نباید جریان خاصی از این توافق بهره‌برداری سیاسی کند همچنین با امضاء این توافق دوران معاصر عملا به دوران قبل توافق و بعد توافق تقسیم می‌شود.

فراهانی تصریح کرد: هم اکنون شاهد آن هستیم که هیئت‌های تجاری مختلفی آماده سفر به ایران هستند و این به دلیل دیپلماسی موفق ایران در 2 سال اخیر است که توانست چهره ایران را که در 8 سال گذشته به شکل اشتباهی به دنیا معرفی شده بود تغییر دهد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان همچنین با اشاره به امکان حضور احمدی‌نژاد و افراد منتسب به او در جریان‌های سیاسی کشور افزود: حضور احمدی نژاد در عرصه‌های اجرایی و سیاسی کشور از احتمال کمی برخوردار است اما باید نگران احمدی نژادیسم بود تفکری که  با استفاده از احساسات مردم به فکر پیشبرد اهداف خود است.

وی تفکر احمدی نژاد را عوام فریبانه دانست و ادامه داد: از دولت‌های نهم و دهم فقط اختلاس، انحلال تشکل‌ها و سیاست خارجی غیرمنطقی جنگ با دنیا به یاد مانده است. سیاستی که چهره جمهوری اسلامی ایران را در دنیا خدشه‌دار کرد. اکنون هم که این توافق موجب اعتراف نتانیاهو و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی به شکست شده است. هنوز دلواپسان زحمات تیم مذاکره کننده هسته‌ای را تخریب می‌کنند.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان عنوان کرد: حزب ندای ایرانیان با این اندیشه به وجود آمده که بتواند با عنوان یک جریان تحول‌خواه درون جامعه به توسعه کشور و تحول در عرصه‌های مختلف کمک کند که این کار را با پشتوانه جوانان فعال و آشنا به فعالیت‌های سیاسی و تشکیلاتی انجام خواهد داد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در ادامه بر نامه‌های این حزب در انتخابات سال‌جاری اشاره کرد و گفت: اولویت اصلی ما این است که با اصلاح‌طلبان به وحدت برسیم اما اگر شرایط لازم مهیا نشود بازهم با تمام قدرت در انتخابات شرکت خواهیم داشت. 

فراهانی به ملاک‌های حزب ندای ایرانیان برای حمایت از افراد مختلف در انتخابات سال‌جاری اشاره کرد و افزود: حزب ندای ایرانیان از افرادی حمایت می‌کند که به جریان اصلاحات باور قلبی داشته باشد و در مسیر عقلانیت و اعتدال گام بردارد. 

وی تصریح کرد: اعضای حزب ندای ایرانیان در استان‌های کشور اختیار کامل دارند تا کاندیداهای خود را انتخاب کنند و از آن حمایت کنند، زیرا حزب ندای ایرانیان آزادی کامل را در اختیار استان‌ها قرار داده است. 

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: تاکنون در 25 استان کشور دفاتر حزب ندا تشکیل شده و طی ماه آینده در استان‌های باقی مانده نیز تشکیل می‌شود.

فراهانی خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز پروانه فعالیت حزب ندای ایرانیان توسط وزارت کشور صادر نشده و ما از دولت درخواست داریم تا زمینه فعالیت این حزب را هرچه سریع‌تر در کشور فراهم کند.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر