کد خبر: 293984 A

عضو شورای شهر کرمانشاه

ایلنا: عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: این حق را برای خود محفوظ می‌دانیم از رسانه‌هایی که در زمینه انحلال شورا اخباری منعکس کرده‌اند، شکایت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، خسرو زرافشانی شامگاه پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در روزهای اخیر بسیاری از رسانه‌ها به نقل از برخی مسئولان، از انحلال شورا، اخباری را منعکس کرده‌اند که در اینجا می‌خواهم که سخنانی در این‌باره جهت تنویر افکار عمومی داشته باشم.

این عضو شورای شهر کرمانشاه تاکید کرد: شرع اسلام اجازه نمی‌دهد که ما وارد حوزه شخصی افراد شویم و حریم خصوصی آنها را مورد اتهام و تهمت قرار دهیم زیرا افراد دارای دو جایگاه حقیقی و حقوقی هستند.

وی با اشاره به اینکه در این بین باید ثابت شود که فعل مجرمانه‌ای رخ داده است یا نه، بیان کرد: اگر در این ماجرا به حقوق مردم و یا بیت المال خسارتی وارد شده همه باید پاسخگو باشیم.

رسانه‌ها از خسارت 800 میلیونی به شهرداری کرمانشاه خبر می‌دهند

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه تاکید کرد: در اخبار رسانه‌های کرمانشاه و حتی رسانه ملی اینگونه آمده است که سپرده شهرداری از یک بانک به بانک دیگری منتقل شده است و در این بین شهرداری کرمانشاه از سود 800 میلیون تومانی محروم شده است و نیز گفته می‌شود که 14 نفر از پانزده عضو شورای شهر وام 3 میلیارد ریال دریافت کرده‌اند.

زرافشانی گفت: باید اعلام کنم که این حساب به صورت جاری بوده است و طبق قانون به حساب جاری هیچگونه سودی تعلق نمی‌گیرد و در ضمن این افتتاح حساب در زمان منوچهر فخری شهرداری وقت کرمانشاه انجام گرفته است، لذا در این پروسه جابجایی هیچگونه خسارتی به شهرداری کرمانشاه وارد نشده است.

دریافت وام از سوی اعضای شورا شهر قانونی است

وی با تاکید بر اینکه تمامی این نقل و انتقالات با نظارت فرماندار وقت صورت گرفته است، اظهار کرد: دریافت این مبلغ وام از سوی اعضای شورای اسلامی از بانک صادرات کاملا قانونی و برابر ضوابط بوده است و دوم اینکه هیات مدیره بانک مذکور براساس قانون اقدام به پرداخت این وام کرده و تضمین های لازم و مورد نیاز را از اعضای شورای شهر دریافت کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: از سوی دیگر این انتقال حساب از بانک شهر به بانک صادرات در دوره قبلی شورا روی داده است و دیگر اینکه طبق قانون بانک مرکزی شهرداری نمی‌تواند حسابی در بانک شهر و یا رسالت که بانکی قرض الحسنه‌ای است، داشته باشد.

جرم اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه هنوز ثابت نشده است

زرافشانی تاکید کرد: طبق قانون قضا، تا زمانی که اتهام کسی محرز نشود نمی‌توان اسامی آنها را علنی کرد و آبروی ایشان را در رسانه‌ها و جامعه ببریم، زیرا تخلف و جرم اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه هنوز ثابت نشده است و در حد یک اتهام است.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: 3 نفر از اعضای شورا در رسانه‌ها سلب عضویت آنها اعلام شده است که این امر هنوز قطعیت ندارد و انتشار این خبر در این زمان، خلاف قانون و شرع است.

شکایت از رسانه‌ها را حق خود می‌دانیم

وی با اشاره به اینکه انحلال شورا معلول تخلف همه اعضای شورای اسلامی است نه یک یا چد نفر، افزود: این حق را برای خود محفوظ می‌دانیم از رسانه‌هایی که در زمینه انحلال شورای اسلامی شهر کرمانشاه اخباری منعکس کرده‌اند، شکایت کنیم.

زرافشانی تاکید کرد: خبر دریافت وام 300 میلیون تومانی اعضای شورای شهر و وارد آمدن خسارت به بیت المال و شهرداری کذب محض است و اینگونه اخبار خسارت‌های بزرگی برای مردم کرمانشاه دنبال دارد.

عضو شورای اسلامی شهر  در ادامه با اشاره به لزوم تحول در نیروی انسانی در شهرداری کرمانشاه، بیان کرد: انشاالله در جلسه‌ای که با عبدالرضا شعبانی، شهردار جدید شهر کرمانشاه خواهیم داشت، تغییرات اصلی و مهم در ساختار نیروی انسانی شهرداری و معاونت‌های آن مورد بررسی و اجرا قرار خواهد گرفت.

شورای شهر در عزل و نصب‌های شهردار دخالتی ندارد

زرافشانی با تاکید بر اینکه شورای اسلامی شهر در عزل و نصب دخالتی در کار شهردار ندارد، تاکید کرد: عزل و نصب در این مجموعه توسط شهردار انجام می‌شود و مسئولیت این تغییرات نیز بر عهده خود شخص شهردارست.

 

شهرداری کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا