کد خبر: 294065 A

امام جمعه خرم‌آباد

ایلنا: امام جمعه خرم‌آبادگفت: اثر نمازجمعه بسیار بالاست و باید گفت نمازجمعه تجلی‌گاه وحدت و انسجام حکومت اسلامی است، از این رو باید آن را حفظ کنیم.

به گزارشخبرنگار ایلنا   از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والسلیمن سیداحمد میرعمادی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به سالروز نخستین اقامه نمازجمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط آیت‌الله طالقانی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شخصیت بزرگ اظهار کرد: امروز نمازجمعه این شجره طیبه گسترش یافته به طوری که 830 نمازجمعه در سراسر کشور اقامه می‌شود.

میرعمادی با اشاره به اینکه در حال حاضر 17 نمازجمعه باشکوه در سراسر لرستان برگزار می‌شود، تصریح کرد: از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها، نشریات، مطبوعات، ائمه جمعه موقت و تمام کسانی که نمازجمعه را پشتیبانی کرده‌اند به ویژه استاندار محترم، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و استان باید تقدیر و تشکر کنیم.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به 11 مرداد سالروز شهادت شیخ فضل‌الله نوری اشاره کرد و گفت: شیخ فضل‌الله نوری یک عالم مجاهد بصیر و دشمن‌شناس بود که در زمان خود نقش اساسی در دفاع از اسلام داشته است.

میرعمادی افزود: چیزهایی که باعث شد نهضت مشروطه منحرف شود، روشنفکران غرب‌زده، بی‌بصیرتی خواص و کنار گذاشتن علما از سیاست بوده است.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به روز حقوق بشر و کرامت انسانی اشاره کرد و گفت: امروز حقوق بشر ابزاری در دست استعمار و استکبار جهانی شده است و هر کجا می‌خواهد از این ابزار استفاده می‌کند.

وی یادآور شد: آمریکایی‌ها از تروریست‌ها حمایت کرده و آنها را به وجود آورده‌اند، از این رو دم از حقوق بشر می‌زنند.

میرعمادی تصریح کرد: تروریست‌های داعش، طالبان، آل‌سعود و غیره توسط آمریکا برای کشتار مسلمانان ایجاد شده‌اند، اما آمریکا امروز با این همه جنایات که این تروریست‌ها و رژیم صهیونیستی علیه فلسطین و سایر مسلمانان جهان انجام می‌دهند، ادعای حقوق بشری می‌کند.

امام جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: دست آمریکا به خون مسلمانان جهان آغشته است یعنی خود آمریکا به دنبال ساخت بمب اتمی و سلاح هسته‌ای است، همانطور که در هیروشیما از سلاح هسته‌ای استفاده و مردم بی‌گناه را نابود کرد. از آن طرف، در مذاکرات 1+5 می‌گوید ایران اسلامی دنبال سلاح هسته‌ای است.

وی افزود: بعد از گذشت چند سال، امروز آمریکا اعتراف می‌‌کند که ایران اسلامی دنبال سلاح هسته‌ای نبوده، بلکه دنبال دانش هسته‌ای است.

میرعمادی خاطرنشان کرد: مذاکرات هسته‌ای باعث شد که ایران دانش هسته‌ای خود را حفظ کند و این دانش هسته‌ای در طول این مدت ثابت شد که به واسطه تحریم و تهدید از بین نمی‌رود.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: ایران اسلامی از روز اول مذاکرات صادقانه برخورد کرد، اما آمریکایی‌ها در طول تاریخ هیچ‌گاه صادق نبوده‌اند و در مجلس سنای آمریکا و کنگره آن، رئیس‌جمهور آمریکا و وزیر خارجه آنها حرف‌های متناقضی زدند.

وی با اشاره به اینکه نمازجمعه یک واجب فوق‌العاده تأثیرگذار است، عنوان داشت: بیش از 200 حدیث درباره واجبات نمازجمعه آورده شده، از این رو نمازجمعه بسیار مهم و با اهمیت است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: نمازجمعه سنگر دفاع از دین، ولایت، بصیرت، هوشیاری، وحدت و همدلی حکومت اسلامی است.

میرعمادی تصریح کرد: نمازجمعه پایگاه قدرت نرم حکومت اسلامی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان است.

امام جمعه خرم‌آباد یادآور شد: نمازجمعه باعث می‌شود که توطئه دشمنان خنثی شود و امام جمعه نیز با بیان توطئه‌های دشمنان و قضایای سیاسی، مردم را بیدار و به آنها بصیرت می‌بخشند.

وی خاطرنشان کرد: اثر نمازجمعه بسیار بالاست و باید گفت نمازجمعه تجلیگاه وحدت و انسجام حکومت اسلامی است، از این رو باید آن را حفظ کنیم.

وی یادآور شد: ما دنبال دانش هسته‌ای بوده‌ایم و امروز هم دانش هسته‌ای خود را حفظ می‌کنیم.

وی در ادامه به سالروز رحلت آیت‌الله بروجردی مرجع شیعیان جهان اشاره کرد و گفت: آیت‌الله بروجردی از افتخارات لرستان و جهان تشیع است، از این رو ما افتخار می‌کنیم که استان لرستان یک شخصیتی مانند آیت‌الله بروجردی را تحویل جهان اسلام داده است.

 

نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا