کد خبر: 294515 A

امیر محمدپور

ایلنا: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: با توجه به سیاست جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی، توانمندسازی کتابداران از اولویتهای اصلی این نهاد است.

به گزارش ایلنا، امیر محمدپور در بازدید سرزده از کتابخانه‌های عمومی غرب گیلان و دیدار با ائمه جمعه، بر لزوم حمایت امامان جمعه از کتابخانه‌های عمومی بعنوان پایگاههای ترویج مطالعه تاکید کرد.

وی با اشاره به اقدامات اداره کل کتابخانه‌ها عمومی گیلان در حوزه رفاهی و نیز برگزاری دورههای آموزشی، تخصص‌گرایی را یک اصل مهم دانست و از کتابداران خواست با مطالعه بیشتر و نیز تقویت توانایی‌های خود در زمینه‌های تخصصی گامهای عملی بیشتری در نشاط کتابخانه‌ها برداشته شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی، توانمندسازی کتابداران از اولویتهای اصلی این نهاد و رسیدگی به مشکلات کتابداران بعنوان مشاورین امین از مهمترین دستاوردهای این مجموعه است.

محمدپور همچنین احیای کتاب خوانی را از دیگر برنامه های مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی عنوان کرد و از برگزاری سلسله نشستهای کتاب خوان بعنوان یکی از طرحهای ابتکاری این نهاد خبر داد.

وی به اشتراک‌گذاری کتابهای خوانده شده توسط مردم و علاقه‌مندان به کتابخوانی را از اهداف مهم این نشست اعلام کرد.

همچنین در سفر مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان به تالش که با هدف پیگیری ایجاد کتابخانه عمومی و ایجاد بخش منابع ویژه اهل تسنن انجام شد، مقرر شد در آینده نزدیک تفاهمنامه ایجاد کتابخانه عمومی مشارکتی میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و نیز حوزه علمیه شهرستان تالش منعقد شود.

 

کتابخانه های عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا