کد خبر: 294527 A

به‌منظور ارائه خدمات بهتر به روستائیان خوزستان

ایلنا: در نشست شورای مدیران شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان راهکارهای بهبود ارائه خدمات به روستاییان استان بررسی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در این جلسه با اشاره به روزهای سخت و مشکلات فراوانی که از سال گذشته تاکنون این شرکت با آنها درگیر بوده است گفت: مشکلات فراوانی که کمبود اعتبارات برای شرکت به وجود آورده بود موجب اختلال در روند آبرسانی به روستاها و تکمیل پروژه‌های آبرسانی، همچنین عدم پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شرکت می‌شد که از شدت برخی از مشکلات به‌اندازه زیادی کاسته شده و  علیرغم همه آنها توانستیم از بحران عبور کنیم ولیکن برخی مشکلات هنوز وجود دارند، اما امسال، سال جبران همه عقب‌ماندگی‌ها و مشکلات ناشی از آن است و وارد فاز جدیدی از عملکرد خواهیم شد.

کریمی با بیان اینکه کمبود اعتبارات و مشکلات ناشی از آن موجب بی‌انگیزگی کارکنان شده بود، گفت: با توجه به شرایط موجود در کشور و کمبود اعتبارات، بر آن شدیم تا راه گریزی بیندیشیم که مهم‌ترین آن توجه جدی به اداره امور مشترکین و دریافت حق آب‌بها است.

وی افزود: از کلیه مدیران امور آبفا روستایی شهرستان‌ها انتظار می‌رود تا در خصوص وصول مطالبات به شکل جدی فعالیت کنند.

مدیرعامل شرکت آبفا روستایی خوزستان اضافه کرد: وصول مطالبات، کاری سخت، طاقت‌فرسا و البته استرس آفرین است، اما انتظار می‌رود علیرغم همه این مشکلات نسبت به این مهم توجه جدی داشته باشند. چراکه با شرایط موجود یکی از بهترین راهکارها همین موضوع است.

کریمی یادآور شد: البته درآمدها نسبت به چند سال اخیر رشد نسبتاً خوبی داشته اما به‌ اندازه‌ای نیست که شرکت را به مرز خودکفایی برساند، بنابراین امیدواریم به نقطه‌ای برسیم تا دست‌کم ۵۰ درصد هزینه‌های جاری را تأمین کند.

مدیرعامل شرکت آبفاروستایی خوزستان با اشاره به کنتورهای خراب و انشعابات غیرمجاز بیان کرد: قطعاً تا زمانی که بخشی از کنتورها به دلیل فرسودگی خراب باشند و یا انشعابات غیرمجاز وجود داشته باشد، در بخش درآمد به آنچه مدنظرمان است دست نخواهیم یافت، بنابراین در کنار پیگیری جدی وصول مطالبات باید در این زمینه نیز برنامه‌ریزی دقیق و مدونی انجام داد.

وی همچنین اظهار کرد: رسیدن به نقطه مطلوب وصول مطالبات قطعاً خبری خوش برای کارکنان و مجموعه آبفا روستایی خواهد بود و با توجه به اینکه مدیران و همکاران ما نشان داده‌اند در صورت خواستن می‌توانند وضعیت وصول مطالبات را بهبود بخشند  عدم دست‌یابی به این مهم صرفاً به دلیل کم‌کاری و عدم توجه خواهد بود.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم رعایت بهداشت آب شرب گفت: رعایت پارامترهای بهداشت و پاکیزگی آب ازجمله مهم‌ترین وظایف ما است که انتظار می‌رود با توجه به این مهم حداقل نیازهای مردم در خصوص آب شرب بهداشتی را تأمین کنیم.

وی یادآور شد: عدم رعایت بهداشت و کلرزنی در تصفیه‌خانه‌ها قطعاً در انتهای شبکه فاجعه‌بار خواهد بود، این تذکرات صرفاً به این جهت است که به موضوع کمی و کیفی آب بیش از گذشته توجه شود. این در حالی است که نظارت‌های محسوس و نامحسوس ما در این خصوص برقرار است و یکی از ملاک‌های ارزیابی مدیران توجه به موضوع مهم بهداشت آب و برنامه‌ریزی مدیران برای بهبود آن است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با بیان اینکه رفع شکستگی خطوط لوله نیز از دیگر اولویت‌های مهم ما است، گفت: شکستگی‌های خطوط از ۲ جهت می‌تواند مشکل‌آفرین باشد، چراکه سبب هدر رفت آب و ورود آلودگی به آب شرب مردم روستایی می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به وجود احشام در نقاط روستایی گاها مشاهده‌ شده که تانکرهای سیار در خصوص تأمین آب شربِ احشام نیز فعالیت می‌کنند، این در حالی است که تانکرهای سیار تنها وظیفه تأمین آب شرب مردم را به عهده‌دارند. بنابراین انتظار می‌رود نظارت در این زمینه افزایش یابد .

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در بخش فنی و توسعه نیز اتفاقات خوبی افتاده است و امیدواریم شاهد تغییر و تحول‌های بیشتری باشیم، گفت: برگزاری ۷۰ مناقصه طی ۴ماهه پایانی سال گذشته و ۲ ماه ابتدایی سال جاری نشان می‌دهد که تحرکات خوبی در بعُد فنی و توسعه وجود داشته است.

وی در پایان با اشاره به ظرفیت نمایندگان مجلس و فرمانداران گفت: نمایندگان مجلس و فرمانداران یکی از ظرفیت‌های بالقوه هر شهرستان هستند که تعامل هر چه بیشتر با آن‌ها قطعاً در خصوص رفع مشکلات راهگشا خواهد بود.

 

آبفا خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا