کد خبر: 294629 A

ایلنا: 9 کارآفرین برتر لرستانی روز یکشنبه با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار لرستان ، نمایندگان مجلس و برخی مسوولان استانی در خرم آباد تجلیل شدند.

9 کارآفرین برترلرستانی روز یکشنبه با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار لرستان، نمایندگان مجلس و برخی مسوولان استانی در خرم‌آباد تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آ باد، دهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر لرستان ظهر یکشنبه با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار لرستان، نمایندگان مردم خرم آباد و دورود در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد.

علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در این مراسم اظهار کرد: کارآفرینی و توسعه فرهنگ آن باعث ایجاد رفاه و تولید ثروت در هر جامعه‌ای شده و توجه به این موضوع باعث افزایش سرانه درآمدی مردم و توزیع عادلانه ثروت می‌شود.

وی با بیان اینکه در لرستان با تلاش استاندار هماهنگی و انسجام در جامعه کارآفرینی ایجاد شده است، عنوان کرد: سند توسعه استان به عنوان یک راهبرد و برنامه جدی مورد توجه مدیریت ارشد استان است و همه دستگاه‌ها مکلف به اجرای این سند هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه امروز شاهد رشد و توسعه اقتصادی در استان هستیم، ادامه داد: امروز در لرستان شاهد مشارکت اقتصادی مردم و کاهش نرخ بیکاری بوده و به برکت وجود کارآفرینان و زحمات مدیریت ارشد استان اکنون دیگر اول بیکاری کشور نیستیم و دو استان را پشت سر گذاشته‌ایم.

آشتاب با بیان اینکه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان نگاه ویژه به بخش خصوصی دارد، تصریح کرد: در راستای برگزاری این جشنواره اطلاع رسانی کامل به کل استان داشتیم که بیش از دو هزار و ۱۱۴ نفر در سایت جشنواره ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه ۷۶۰ نفر از ثبت نام کنندگان خانم و مابقی مرد بودند، افزود: هزار و ۷۵ نفر در بخش صنعت، ۶۱۰ نفر بخش خدمات و ۴۲۹ نفر در بخش کشاورزی در سایت جشناره ثبت نام کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: با هفکری کارگروه علمی متشکل از اساتید فن و نخبگان دانشگاهی و کارگروه اقتصادی ۹ کارآفرین برتر انتخاب شد که پنج نفر از آنها در بخش صنعت، دو نفر خدمات و دو نفر کشاورزی بودند.

آشتاب یادآور شد: در کل کشور شش نفر به عنوان کارآفرین ملی انتخاب شدند که یکی ازآنها مدیر کارخانه پارسیان زاگرس کوهدشت بود.

همچنین شرکت اطمینان سازه خرم‌آباد، محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی جهانگیر خرم آباد، شرکت رزین سازان بروجرد وشرکت تولید دم نوش گیاهی ماداکتو خرم آباد تجلیل شدند.

در این آیین از شرکت گلریزان بروجرد، تولید عسل طلای زاگرس خرم آباد، شرکت انیمیشن آریا صنعت تخیل بروجرد و شرکت خدمات کشاورزی هومیان خرم آباد نیز تقدیر شد.

همچنین شرکت نیک طب آزما خرم آباد به دلیل طراحی و تولید کیت نواری آزمون سریع یک مرحله ای برای سنجش HCGB و مورفین در ادرار به عنوان شرکت برتر ایده پرداز تقدیر شد.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه جشنواره، کارآفرینان با کمتر از هفت سال فعالیت را مورد ارزیابی قرار داده است، عنوان کرد: کسانی که بیش از هفت سال فعالیت دارند به شرطی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که در سال آخر فعالیت خود یک فعالیت نوآورانه داشته‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان به شاخص‌های مورد بررسی جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: شاخص‌هایی مانند نوآوریهای صورت گرفته، ورود به بازارهای داخلی و خارجی، دارا بودن گواهینامه‌های مختلف، خدمات پس از فروش، تامین مواد اولیه، آینده‌نگری که شامل تدوین برنامه کسب و کار است و توجه به بحث اقتصاد مقاومتی معیارهای مدنظر بوده است.

کارآفرینی
نرم افزار موبایل ایلنا