کد خبر: 295652 A

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی

ایلنا: عدم تعامل با قوه قضاییه را دلیل عملکرد ناموفق دولت گذشته در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی دانست و افزود: نباید اجازه داد بستر مناسب برای فساد یقه سفیدها فراهم شود.

به گزارش ایلنا از رشت، کاظم پالیزدار امروز در ستاد پیشگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز گیلان با اشاره به اینکه فساد این افراد موجب تحمیل خسارت به تمامی افراد جامعه می‌شود، عنوان کرد: متاسفانه برخی فسادهایی که در چند سال اخیر رخ داد با امضای مقامات دولتی صورت گرفت.

وی با اشاره به پدیده زمین خواری، گفت: دولت برای مبارزه با این پدیده عزم جدی دارد و خوشبختانه قوه قضاییه نیز در این زمینه بسیار مصمم است.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه اکنون تعامل خوبی بین سه قوه بوجود آمده است، تصریح کرد: اقدامات پیشگیرانه در اولویت قرار دارند.

وی بسیاری از مفاسد را نتیجه تعدد قوانین، آیین نامه‌ها و تفسیر پذیری آنها دانست و افزود: اگرچه برخورد با فساد اهمیت ویژه دارد اما باید توجه داشت که تاثیر این روش کوتاه‌مدت است و باید بسترهای فساد از بین برود.

مشاور معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تغییر شرایط نامناسبی که در سالهای گذشته ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: یکی از علل تصرف غیر مجاز اراضی، تعدد دستگاه‌های متولی است.

پالیزدار آگاه‌سازی روستاییان و زمین‌داران بومی را حائز اهمیت خواند و گفت: مردم باید نسبت به عواقب واگذاری زمین‌های خود آگاه شوند.

وی با اشاره به تصرفات و ساخت‌و سازهای غیر مجاز در منطقه حیران و اسالم گیلان، بر لزوم پیگیری و نظارت بیشتر در این زمینه تاکید کرد.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی منسوخ شدن نامه‌نگاری‌ها و پرونده‌های کاغذی در اداره‌ها را ضروری دانست و یادآور شد: تهیه بانک‌های اطلاعاتی و سیستمی شدن امور تاثیر بسیاری بر کیفیت امور اداری خواهد گذاشت.

 

ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا