کد خبر: 295665 A

استاندار گیلان در مراسم تجلیل از خبرنگاران مطرح کرد

ایلنا: استاندار گیلان با بیان اینکه خبرنگاران متعهد و آزاد که صادقانه می‌اندیشند و حقیقت را به رشته تحریر در می‌آورند گفت: از نقدهای سازنده و توأم با نگاه کارشناسانه استقبال می‌کنیم.

به گزارش ایلنا از رشت، استاندار گیلان درمراسم تجلیل خبرنگاران گیلانی با بیان اینکه در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شمار زیادی از خبرنگاران به شهادت رسیدند که از مظلومانه‌ترین آن شهادت شهید صارمی بود گفت: حرفه خبرنگاری بسیار حساس و شریف است.

محمدعلی نجفی فضای آرامش و همدلی موجود را مثال زدنی دانست و اظهار کرد: بخشی از دلیل این ویژگی که گیلان را متمایز با استانهای دیگر کرده است به واسطه عملکرد رسانه‌های استان است.

وی با بیان اینکه در کنار این ارتباط متقابل باید به مسائل و مشکلات خبرنگاران رسیدگی شود، عنوان کرد: مانند سال گذشته استانداری در بیمه تکمیلی به خبرنگاران کمک خواهد کرد.

نجفی با بیان اینکه خبرنگاران متعهد و آزاد که صادقانه می‌اندیشند و حقیقت را به رشته تحریر در می‌آورند گفت: از نقدهای سازنده و توأم با نگاه کارشناسانه استقبال می‌کنیم.

وی خطاب به اصحاب رسانه خاطرنشان کرد: باید براساس وجدان و اخلاق عمل کنیم و نباید دنبال تخریب و افترا بود، البته به این معنی نیست که مطالبه‌گری را نیز فراموش کنید.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: این استان دارای 180 نشریه، 15 خبرگزاری و 30 پایگاه‌ خبری‌ست.

حسین داداشی با اشاره به اینکه مطبوعات این استان سابقه‌ای بیش از یک قرن دارند، بر لزوم رشد کیفی رسانه‌ها تاکید کرد.‌

وی یادآور شد: رسانه‌ها نقش تاثیرگذاری در آگاه‌سازی جامعه دارند و از این رو وظیفه سنگینی بر عهده تلاشگران این عرصه است.

داداشی با بیان اینکه همچنان نیازمند گسترش رسانه‌ها هستیم، عنوان کرد: مطبوعات مستقل و آزاد نقش مهمی در عرصه اطلاع‌رسانی دارند.

 

 

محمد علی نجفی خانه مطبوعات گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا