کد خبر: 295787 A

ایلنا: برای اولین بار رزمایش یک روزه پدافند غیرعامل صبح امروز با حضور گردان بیت المقدس، حوزه کارگری محمد رسول الله و 250 نفر از اعضای گردان بسیج حوزه کارگری شهرستان کاشان در شرکت ریسندگی، بافندگی ونساجی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگارایلنا در کاشان« سید ابوالفضل جلالی» مسئول عملیات ناحیه مقاومت بسیج کاشان در این مراسم،  پراکندگی بخشهای واحدهای تولیدی و صنعتی را موجب کاهش آسیب در حوادث اتفاقی عنوان کرد و گفت: اگر سرمایه‌گذاران در ایجاد کارخانه‌های تولیدی  برنامه‌ریزی منسجم در پراکندگی واحدهای زیرمجموعه خود داشته باشند در صورت حادثه اتفاقی کمتر دچار ضرر و زیان  و خسارت خواهند شد.

جلالی  با تاکید بر پراکندگی ساخت سوله و قراردادن تجهیزات در واحدهای تولیدی گفت: هرچند بعد از جنگ اینگونه موارد در بعضی از واحدهای صنعتی کاشان رعایت شده ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله زیادی وجود دارد.

مسئول عملیات ناحیه مقاومت بسیج کاشان با بیان اینکه پدافند غیرعامل در سایت‌های هسته‌ای رعایت شده است گفت: پدافند غیرعامل به عنوان دو واحد درسی در رشته‌های مهندسی و فنی  باید در دانشگاهها  لحاظ شود تا اگر خدای ناکرده مورد تهدید شرایط جوی و حوادث غیرمنتظره قرار گرفتیم بتوانیم کنترل لازم را دراختیار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از بعد طبیعی  زلزله، سیل، ریزگردها، طوفان شن و خشکسالی شهرستان کاشان را تهدید می‌کند گفت: مدیریت بحران شهرستان باید با برنامه‌ریزی تدبیری بیاندیشند که در مواقع چنین تهدیدهایی با کمترین آسیب مواجه شویم.

درابتدای این مراسم« سروان  پاسدارعلی اصغر سلیمانی» فرمانده حوزه  بسیج کارگری محمد رسول الله  کاشان به نقش کارگران نساجی ، ریسندگی و بافندگی این شهر در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بخش اصلی  رزمایش پدافند غیرعامل بعداز ظهر امروز با حضور 250 نفر از اعضای گردان حوزه بسیج کارگری  شهرستان درقالب پدافند غیر عامل بمباران هوایی دشمن فرضی در شرکت نساجی کاشان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد : پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که مستلزم به کارگیری جنگ‌افزار نبوده و با اجرای  آن می‌شود از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات وتاسیسات حیاتی و حساس نظامی وغیر نظامی  و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات را به حداقل ممکن کاهش داد.

پدافند غیر عامل
نرم افزار موبایل ایلنا