کد خبر: 295835 A

امام جمعه خرم‌آباد

ایلنا: امام جمعه خرم‌آباد رسالت خبرنگاران را بسیار خطیر دانست و گفت: آگاهی بخشی به جامعه فرهنگ سازی، بیان حقایق و روشن کردن مسائل مختلف برای مردم از رسالت‌های مهم خبرنگاران‌ست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر به 16 مرداد سالروز شکل‌گیری جهاد دانشگاهی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از نیازهای مداوم جمهوری اسلامی ایران جهادگری در عرصه علم و دانش است که به لطف خدا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سطح علمی دانشگاه‌های ما رشد بسیار چشمگیری داشته و امروز ایران رتبه پانزدهم یا شانزدهم سطح علمی در دنیا را به خود اختصاص داده است و ما نباید بگذاریم این شتاب علمی که به وجود آمده کند شود.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی علاوه بر پیشرفت علمی در پیشرفت ایران اسلامی تاثیر بسیاری داشته است و به واقع تمام فعالیت‌های ما باید دانش‌بنیان باشد بنابر این مسئولیت امروز مراکز علمی و دانشگاهی بسیار سنگین است.

میرعمادی خاطر نشان کرد: از اساتید و دانشجوهای کشور انتظار می‌رود نسل جوان را به سمت پژوهش و ابتکار سوق دهند چرا که نتیجه آن پیشرفت کشور خواهد بود.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به 17 مرداد ماه سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و روز خبرنگار بیان کرد: افتخار ما این است که شهید صارمی اهل استان لرستان بود و به واقع ایشان جوانی مومن، مسئولیت‌پذیر و با پشتکار بود که در راه انجام وظیفه خبرنگاری خود به شهادت رسید.

وی تصریح کرد: شهید صارمی در سخت‌ترین شرایط موجود در افغانستان کار خبرنگاری انجام داد و به واقع این شهید عزیز الگوی همه خبرنگاران است.

میرعمادی رسالت خبرنگاران را بسیار خطیر دانست و اظهار کرد: آگاهی بخشی به جامعه فرهنگ سازی، بیان حقایق و روشن کردن مسائل مختلف برای مردم از رسالت‌های مهم خبرنگاران است و علاوه بر آن نقش مهمی نیز در جهت‌دهی به افکار عمومی دارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران خبرنگاران در جبهه فرهنگی و بیداری افکار عمومی جامعه فعالیت می‌کنند که این یک مسئولیت بسیار مهم است همچنین در سال دولت و ملت همدلی و همزبانی خبرنگاران نقش بسیار مهمی در تحقق این شعار دارد.

میرعمادی گفت: امروز خبرنگاران مسئولیت بسیار سنگینی دارند و طبیعی است که مشکلات بسیار زیادی نیز داشته باشند و همواره از سوی برخی ادارات، ارگان‌ها و اشخاص مورد هجمه قرار گیرند و به واقع خبرنگاران نیازمند حمایت مادی و معنوی هستند و مسئولان باید در جهت رفع نیازها و مشکلات آنها تلاش کنند تا یک خبرنگار بدون دغدغه کار خود را به خوبی انجام دهد.

امام جمعه خرم‌آباد ضمن تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع) همزمان با 25 شوال اضافه کرد: امام صادق (ع) در عصر خود در دو جبهه فعالیت شدید و گسترده داشت که یکی از آنها در جبهه فرهنگی، تربیت شاگرد تحکیم پایه‌های علمی مکتب تشیع است و به دلیل تلاش‌های ایشان و احادیث بسیار زیادی که از ایشان نقل شده است مکتب شیعه به مکتب جعفری معروف است.

وی افزود: جبهه دیگری که امام صادق (ع) در آن فعالیت گسترده داشت جبهه سیاسی بود و مبارزات ایشان عمیق و ماندگار و پایدار بود و ایشان کارهای بسیار عظیمی انجام داد که به عنوان مثال برای تحکیم جایگاه ولایت و امامت نمایندگان بسیاری به مناطق مختلف دنیا فرستاد تا به خوبی جایگاه ولایت و امامت را معرفی کنند.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد به مسئله جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای نیز اشاره داشت و عنوان کرد: توافق هسته‌ای بعد از 12 سال مقاومت ایران اسلامی سرانجام در عرصه دیپلماتیک و با مذاکره در برابر 6 قدرت بزرگ دنیا به نتیجه رسید ولی باید نسبت به بررسی نقاط ضعف و قوت این توافق به نکاتی نیز توجه داشت.

وی تصریح کرد: نخستین نکته در بررسی نقاط ضعف و قوت این توافق این است که نباید به گونه‌ای عمل کرد که دو دستگی و اختلاف به وجود بیاید و علاوه بر آن نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که در تمام مراحل بررسی باید منافع جمهوری اسلامی ایران مد نظر قرار بگیرد و نباید به گونه‌ای حرف زده شود که منافع و مصالح جمهوری اسلامی به خطر بیفتد.

این مسئول یادآور شد:‌ آمریکا تضمین‌کننده منافع اسرائیل است و دنبال به دست آوردن منافع خود است و باید این‌ها را بدانیم بنابر این وظیفه ما است که بر اساس آرمان‌های امام خمینی (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کنیم و باید به دنبال اقتصاد مقاومتی باشیم و نه اقتصاد وابسته.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد تاکید کرد: باید همواره خطر آمریکا را جدی بگیریم چرا که آمریکا دشمن ما است و اگر یک لحظه غفلت کنیم، شکست می‌خوریم و به واقع باید راه شهدا را ادامه دهیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تشییع پیکر شهدای غواص دل‌های مردم ایران را نورانی کرده است و به واقع پیام شهدا مقاومت، بصیرت و وحدت است که با تمسک به این سه موضوع ما نیز راه آنها را ادامه می‌دهیم.

امام جمعه خرم‎آباد
نرم افزار موبایل ایلنا