کد خبر: 295855 A

امام جمعه کاشان

ایلنا: نماینده ولی‌فقیه در کاشان با اشاره به موضع‌گیری‌های متناقض وزیر امور خارجه و وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره توافق جامع هسته‌ای(برجام) گفت: این اظهارات مقامات آمریکایی علیه ایران صرفا مصرف داخلی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه در مورد ابعاد تخصصی برجام باید کارشناسان نظر بدهند اظهار کرد: در  مورد کلیت این توافق باید توجه داشت که آمریکا‌یی‌ها برای طرفی در دنیا چیزی قائل نیستند در حالیکه در این مذاکرات، همه در برابر عظمت و اقتدار ملت و مقام معظم رهبری سر تسلیم فرود آوردند.

وی با یادآوری اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر تمایل به باز کردن پیچ و مهره‌های تأسیسات و ماشین‌آلات هسته‌ای ایران خاطرنشان کرد: اما با این وجود شاهد بودیم آمریکایی‌ها ایران اسلامی را به عنوان یک قدرت هسته‌ای به رسمیت شناختند.

امام جمعه کاشان به هشدارهای ایالات متحده به رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بیان داشت: آمریکایی‌ها اعتراف کردند که باید ایران را به عنوان یک قدرت هسته‌ای پذیرفت و به ناتوانی خود برای امتحان گزینه جنگ علیه ایران اذعان کرده است.

نمازی با اشاره به جنگ لفظی دولتمردان کاخ سفید و برخی نمایندگان صهیونیست کنگره در روزهای اخیر گفت: در شرایطی که دولت طرفدار برجام بوده و در مقابل برخی نمایندگان صهیونیست کنگره مخالف توافق هسته‌ای هستند شاهد اظهارنظرهایی از سوی وزیر امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا علیه ایران هستم که صرفا مصرف داخلی دارد.

وی همچنین با تأکید بر نقش مقام معظم رهبری در صحنه بین‌الملل عنوان کرد: ما ملت ایران هر عزتی که داریم در یگ گرو اتحاد و وحدت حول محور ولایت و نیز قاطعیت و صلابت مقام معظم رهبری از آغاز تا به امروز هستیم چنانکه معظم‌له هر گاه احساس خطر کرده‌اند وارد میدان شده و سخنان کوبنده‌ای علیه استکبار جهانی ایراد فرمودند.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان در ادامه با اشاره به تشییع شهدای غواص در شهرستان کاشان، آنان را ذخیره‌های الهی برای حفظ اتحاد ملت ایران توصیف و تصریح کرد: هر گاه در طول حرکت ملت ایران، مسائل داخلی و خارجی موجب بروز اختلافاتی شد و وحدت ملی در معرض تهدید قرار گرفت شهدا از لابلای اعماق خاک‌ها بیرون می‌آیند و ما را متوجه مسیر درست می‌کنند.

نمازی تأکید کرد: شهدا به ما می‌گویند باید روحیه دفاع مقدس و جهاد را همچنان زنده نگه داشته و اتحاد دوران دفاع مقدس را در دوران خویش تکرار و وحدت خویش را بر گرد محور ولایت مطلقه فقیه حفظ کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با گرامیداشت 17 مردادماه روز خبرنگار یادآور شد: خبرنگاری و کار رسانه‌ای از رسالت‌ها و مسئولیت‌های مهم اجتماعی است و خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش مهمی در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشیدن به افکار عمومی برعهده دارند.

نمازی خبرنگاران را حلقه وصل مسئولان و مردم دانست و گفت: خبرنگاران بدانند جایگاه یک امانت مهم اجتماعی را در اختیار دارند و باید در نقل گزارش و خبر به عنوان یک جستجوگر عمل کرده و با تحقیق کامل مراقب باشند هر خبری را منعکس نکنند.

وی نقل اخبار بر اساس شایعات و گمانه‌زنی‌ها توسط رسانه‌ها را نادرست خواند و افزود: حتی در صورت تکذیب این خبر، باز عوارض تخریبی آن می‌تواند مشکل‌زا باشد.

نمازی همچنین با تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) به عنوان رئیس مذهب تشیع، به ذکر روایتی از این امام همام پرداخت.

امام جمعه کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا