کد خبر: 296336 A

مدیر مجتمع گندله سازی چادرملو

ایلنا: مدیر عامل مجتمع فولادی (گندله‌سازی) گفت: طرح فولاد ثامن اردکان با بالاترین تکنولوژی روز دنیا بزودی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا از اردکان، محمود مصری‌نژاد شب گذشته در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌های محلی به تشریح فعالیت‌ها و عمکرد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو پرداخت.

مصری‌نژاد گفت: شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی سال گذشته بالغ بر  3/10میلیون تن کنسانتره سنگ‌آهن و حدود 5/1 میلیون تن سنگ‌آهن دانه‌بندی تولید کرده است که 5/3 میلیون تن کنسانتره تولیدی را در کارخانه گندله‌سازی اردکان به گندله تبدیل و به واحدهای فولادسازی انتقال داده است.  همچنین این شرکت، به عنوان بزرگترین تولیدکننده کنسانتره آهن در کشور سالانه 7 میلیون تن کنسانتره اضافی را به شرکت‌های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان عرضه می‌کند.

وی درباره طرح‌های در دست اقدام شرکت چادرملو گفت: این شرکت همواره با هدف ایجاد ارزش افزوده در محصولات خود و نیز تکمیل زنجیره تولید با اجرای طرح‌های توسعه‌ای تلاش کرده ضمن پیشگیری از خام فروشی نسبت به تامین خدمات زیر ساختی از جمله راهسازی، خط‌آهن، آبرسانی، تامین انرژی، توسعه فضای سبز و ارتقای بهداشت گامهای موثر و عملی بردارد.

مصری نژاد ادامه داد:  تا پایان امسال پروژه فولادسازی ثامن اردکان با ظرفیت تولید سالیانه 1 میلیون تن و قابل افزایش تا 1 میلیون و 300 هزار تن راه‌اندازی خواهد شد.

وی تکمیل فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی اردکان با ظرفیت 500 مگاوات و سرمایه‌گذاری  12 هزارو  444میلیارد ریال، طرح افزایش ظرفیت کارخانه گندله‌سازی اردکان از 4/3 میلیون تن فعلی به 4 میلیون تن و سرمایه‌گذاری 840 میلیارد ریال و طرح احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر، با هدف بهره‌برداری مجدد از پساب‌های خانگی با سرمایه‌گذاری 1500 میلیارد ریال را از دیگر طرح‌های توسعه پایدار شرکت معدنی و صنعتی چادرملو عنوان کرد.

مدیر مجتمع گندله‌سازی اردکان، همچنین با اشاره به مشارکت چادرملو در طرح انتقال آب خلیج فارس به کویر مرکزی  با سرمایه‌گذاری 23  هزار میلیارد ریال  و سهم 20 درصدی این شرکت افزود: هدف ما در درجه اول سرمایه‌گذاری در طرح‌های زیربنایی برای تحقق توسعه پایدار و سپس زیرساخت‌های صنعتی و ایجاد اشتغال در منطقه است، بنابر این در طرح‌هایی چون  کارخانه آهن و فولاد غدیر ایرانیان با ظرفیت تولید سالیانه 800 هزار تن آهن اسفنجی با  30 درصد سهم، کارخانه آهن و فولاد ارفع با  ظرفیت تولید سالیانه 800 هزار تن آهن اسفنجی و فولاد خام با  38 درصد سهم و طرح تولید فولاد و نورد ابرکوه با ظرفیت تولید سالیانه 600 هزار تن فولاد خام و 450 هزار تن محصولات نورد، با 65 درصد سهم بطور فعال مشارکت کرده‌ایم.

مصری نژاد با تاکید بر ضرورت کاهش هر چه بیشتر مصرف انرژی و آب در واحدهای فعال و طرح‌های در دست اجرای شرکت گفت: در اوج تحریمها توانستیم در طرح فولاد ثامن اردکان از بالاترین تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم که در نتیجه علاوه بر کاهش 27 درصدی انرژی برق با بهره‌گیری از روش "هات شارژینگ"،  مصرف آب را نیز با استفاده از سیستم هوا خنک و تجهیزات خنک کننده هیبریدی  از 110 لیتر در ثانیه به 45 لیتر کاهش دهیم.

مدیر مجتمع چادرملو همچنین با یادآوری نگاه ویژه مدیران شرکت چادرملو به حفظ محیط زیست گفت: این شرکت فراتر از تعهدات خود، اقدام به ایجاد بیش از 380 هکتار درختکاری در مجتمع اردکان و 88 هکتار در معدن چادرملو کرده است. ضمن اینکه با استفاده از کارآمدترین فیلترهای تصفیه‌کننده، مانع از خروج آلاینده‌های زیست محیطی، از خروجی واحدهای تولیدی خود شده است که تمامی این اقدامات براساس استانداردهای جهانی محیط زیست است.

 

مجتمع فولادی (گندله‌سازی)
نرم افزار موبایل ایلنا