کد خبر: 296441 A

آیت الله معلمی

ایلنا: امام جمعه قائم‌شهر گفت: شأن قلم، بیان حقیقت است و ممکن است گاهی این حقیقت برای کسی شیرین یا تلخ باشد و این رسالت یک خبرنگار متعهد است که واقع‌نگر باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائم شهر، آیت‌الله علی معلمی عصر یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار با بیان اینکه نگارش قلم کار ارزشمندی‌ست گفت: قلم ابزار خوبی برای ترویج علم و اندیشه و فرهنگ ناب اسلامی است.

وی افزود: خبرنگارباید با چشمان تیزبین خود، مشکلات و معضلات جامعه خود را ببیند و به درستی آن را انعکاس دهد و باید در این کار از تعریف وتمجید بی‌جهت فردی خاص پرهیز کند.

امام جمعه قائم‌شهر اظهار کرد: شأن قلم، بیان حقیقت است و ممکن است گاهی این حقیقت برای کسی شیرین یا تلخ باشد و این رسالت یک خبرنگار متعهد است که واقع‌نگر باشد.

معلمی با بیان اینکه خبرنگاران باید از آلوده شدن قلم و زبان با دروغ پرهیز کنند تصریح کرد: در دین اسلام، در میان ویژگی‌های اخلاقی نامناسب و ناهنجاری‌ها چیزی به اندازه دروغ نهی نشده است.

وی از خبرنگاران به عنوان گسترش دهندگان اندیشه ناب و انسانی نام برد و گفت: این عزیزان باید مراقب باشند دچار نفاق نشوند و انتقادهایشان بر اساس صداقت و صراحت باشد.

در ادامه آقایان درخشنده، گراییلی و خانم مظفری به نمایندگی از جمع اصحاب رسانه قائم شهر از مشکلات خبرنگاران گفتند.

تأمین امنیت شغلی، استفاده از ظرفیت خبری شهرستان در پوشش برنامهه‌ای ادارات، بالا بردن روحیه انتقاد پذیری مدیران،صدور کارت خبرنگاری و رسیدگی به بیمه اصحاب رسانه شهرستان، تشکیل انجمن صنفی، اعطای وام کم بهره به خبرنگاران و نامگذاری خیابانی به نام خبرنگاران بخشی از خواسته‌های مطرح شده در این مراسم بود.

امام جمعه خبرنگاران
نرم افزار موبایل ایلنا