کد خبر: 296459 A

معاون فرمانداری لامرد

ایلنا: معاون فرمانداری لامرد از اداره‌های ارشاد و آموزش و پرورش خواست که اتاقی ویژه خبرنگاران برای ارسال سریع اخبار تجهیز کنند.

به گزارش ایلنا از لامرد، سیدمهدی احمدی‌زاده شب گذشته در آیین تجلیل از خبرنگاران با تبریک به اصحاب خبر و رسانه بیان کرد: مسئولیتی که خبرنگار در جامعه برعهده دارد، بی‌نظیرست.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید‌ صارمی ادامه داد: یکی از رسالت‌های خبرنگاران انعکاس واقعیت‌ها به مسئولان‌ست و همچنین خدمات دولت و نظام برای مردم بازگو کنند.

احمدی‌زاده با اشاره به جایگاه مطلوب لامرد در حوزه خبر و رسانه اضافه کرد: این وضعیت یک فرصت برای شهرستان است اما به کمیت آن نباید توجه داشت و متاسفانه امروز فضای واقعی و مجازی با هم عجین شده است و رسالت خبرنگار و حتی عکاس در انعکاس خبر نیز واقعیتی است که وجود دارد و گاها خبری منتشر می‌شود و تفاسیر زیادی در مورد آن بیان می‌شود و‌ اینجاست که نقش خبرنگار هویداست که کدام خبر به واقعیت نزدیکترست.

وی تاکید کرد: جلب اعتماد مردم در خبر باید برای خبرنگار در اولویت باشد.

احمدی زاده یاد و خاطره مرحوم ‍‍‍محمد علی حیاتی ‍پیشکسوت عرصه مطبوعات منطقه لامرد و مهر را گرامیداشت و گفت: خبر زمانی اهمیت دارد که سرعت انتشار داشته باشد و اگر ما در استان حرفی برای گفتن داریم باید زیرساخت‌های کار برای خبرنگاران فراهم شود.

وی گفت: اداره ارشاد اتاقی را برای خبرنگاران در ساختمان جدید به اینترنت پر سرعت تجهیز کند تا همه فعالان رسانه برای انتشار اخبار خود از آن استفاده کند و مشکلی در ارسال اخبار نداشته باشند.

معاون فرمانداری لامرد ادامه داد: اداره آموزش و پرورش هم با توجه به اینکه بیشتر مراسم‌ها در سالن اجتماعات معلم برگزار می‌شود نیز این سالن را به اینترنت و امکانات کافی تجهیز کند.

وی در خاتمه گفت: خبرنگار باید از ورود به مسایل سیاسی و یک جانبه‌گری بپرهیزد و واقعیت‌های جامعه را بیان کند و اینکه رسانه‌ای واقعیت‌ها را منعکس می‌کند و مخاطب بیشتری را جلب می‌کند بخاطر این است که سالم‌تر می‌نویسد.

استان فارس خبرنگاران شهرستان لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا