کد خبر: 296563 A

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی

ایلنا: مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه اولویت این سازمان تسریع در فراهم‌سازی زیرساخت‌هاست، گفت: برای جذب سرمایه‌گذار نیازمند ایجاد فضای مثبت روانی هستیم.

به گزارش ایلنا، رضا مسرور در مراسمی که به منظور گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه استان برگزار شد، شغل خبرنگاری را بسیار سخت و طاقت‌فرسا دانست و اظهار کرد: در مسیر رشد و توسعه پیش رو، از همکاری و همراهی رسانه‌ها و روزنامه نگاران بهره مندیم و از تمام تلاش های شما در پوشش اخبار مناطق آزاد کشور و منطقه آزاد انزلی و گیلان  قدردانی می کنم.

وی با تاکید بر جبران عقب ماندگی‌های منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه تلاش سازمان منطقه آزاد انزلی در دو سال اخیر تسریع در تکمیل زیر ساخت‌های منطقه بوده است خاطرنشان کرد: برخی از عقب‌ماندگی‌ها را با ایجاد زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف می‌توان جبران کرد.

مدیر عامل منطقه آزاد انزلی عامل اصلی موفقیت یک منطقه آزاد را زیرساخت‌های موجود آن دانست.

مسرور ادامه داد: در دو سال گذشته سعی بر این بوده تا پروژه‌های عمرانی منطقه مانند مجتمع بندری کاسپین، تقاطع غیر همسطح و ساختمان اداری و اتوبان چهار خطه و سایر موارد به سرانجام برسد.

وی مرکز تفریحات دریایی و مجتمع ورزشهای ساحلی را از جمله پروژه‌ها و زیرساخت‌هایی دانست که در یک سال اخیر اجرا و به بهره‌برداری رسیده‌اند و اظهار کرد: با اتمام ساخت مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های منطقه آزاد انزلی یکی از زیرساخت‌های لازم در زمینه  برگزاری همایش‌های و نمایشگاه‌های بین‌المللی در استان گیلان مرتفع می‌شود.

رییس هیات مدیره منطقه آزاد انزلی، تکمیل مجتمع بندری کاسپین را یکی از اهداف مهم منطقه آزاد دانست و گفت: این بندر بعد از تکمیل، مکمل بندر الت و ترکمن باشی خواهد بود.

مسرور با اشاره به موفقیت اخیر پرونده هسته‌ای، بر نقش مهم خبرنگاران در ایجاد فضای مثبت جذب سرمایه‌گذار در دوران پسا تحریم تاکید کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه باید فضای مثبتی را برای جذب سرمایه در منطقه ایجاد کنیم ابراز کرد: اگر این بسترسازی به نحو مطلوب صورت نگیرد نتیجه بخش نخواهد بود و اگر فضای روانی برای سرمایه‌گذاری وجود نداشته باشد هر چه در بهبود فرایندها تلاش کنیم باز هم نمی‌توانیم نتیجه قابل قبولی بگیریم و رسانه‌ها می‌توانند در این حوزه کمک کنند.

مسرور با بیان اینکه باید از تمام داشته‌های خود به نحو مطلوب برای جذب سرمایه‌گذاران استفاده کنیم اذعان کرد: مشکلات استان را می‌توان با جذب سرمایه‌گذار رفع کرد و همچنین مجموعه مدیریتی استان باید در ایجاد این فضای مثبت جذب سرمایه‌گذار نقش داشته باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی حل مشکل اشتغال استان را در گرو سرمایه‌گذاری و تولید مولد دانست.

در پایان این نشست از خبرنگاران حاضر از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تقدیر بعمل آمد.

سرمایه گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا