کد خبر: 296566 A

رئیس صنعت ، معدن وتجارت استان زنجان

ایلنا: رئیس صنعت ، معدن وتجارت استان زنجان با بیان اینکه مشکلات در صنایع و واحدهای تولیدی ایران گاهی به صورت زیر پله‌ای است، گفت: نابرابری هزینه‌ها باعث کم شدن کیفیت تولیدات این واحدها در کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ناصر فغفوری، امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از شرکت فولادکاران نورد شهرک صنعتی افق ابهر و شرکت الکترود میکا، با اشاره به راه‌اندازی این مجموعه با ظرفیت 45هزارتنی، اظهار کرد: این مجموعه با سرمایه‌گذاری 120میلیاردی در آستانه بهره‌برداری است.

وی، در ادامه  وگفت: تقویت و استفاده از بازارهای صادرات دراین زمینه حائز اهمیت خواهد بود.

رئیس صنعت ،معدن وتجارت استان زنجان، تولید رقابت‌پذیر را در این راستا مهم ارزیابی کرد و گفت: اطلاع‌رسانی در زمینه تقویت صنایع استان حائز اهمیت است.

فغفوری با اشاره به اینکه باید از این شرایط بوجود آمده بهترین استفاده را در راستای توسعه  صنایع تولیدی و، واحدی بهره‌برداری کنیم.

فغفوری ، در بخشی از سخنان خود، خبر از مرحه تولیدی پیوسته سهند درنیمه اول  سال آینده داد و گفت: 250 نفر از کارکنان این مجموعه از دیروز دوباره به سر کار برگشتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ، در بخش پایانی سخنان خود، به سیاستهای پساتحریم این سازمان اشاره کرد و از مذاکره با سرمایه‌گذاران ژاپنی در تولید لامپ‌های کم مصرف در شهرک آی تی زنجان خبر داد.

استقرار شرکت صدر تامین با تولید انواع فلوآلیاژ در 35 کیلومتری زنجان با حجم سرمایه‌گذاری یک هزارمیلیارد تومان نیز از جمله موارد دیگر مطح شده از سوی این مقام مسئول درجمع خبرنگاران استان بود.

در ادامه این بازدید، مصطفی باقرزاده خرسندی ، مدیر عامل شرکت الکترود نورین میکا، نیز با اشاره به اهمیت صنایع در رشد وتوسعه کشور، اظهار کرد:  در ایران افراد غیر متخصص در تولید اشتغال پیدا می‌کنند.

باقرزاده، با بیان اینکه مشکلات در صنایع و واحدهای تولیدی ایران گاهی به صورت زیر پله‌ای است، افزود: نابرابری هزینه‌ها باعث کم شدن کیفیت تولیدات این واحدها در کشور می‌شود.

وی،  در ادامه با اشاره به اهمیت تخصص در صنایع و واحدهای تولیدی، افزود: مشکلات وارداتی در حوزه تولید در واحدها و صنایع را مسائل پیرامون ارزش افزوده و نقدینگی عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت الکترود نورین میکا ، با اشاره به تاثیر این مورد در واحدهای تولیدی کشور واستان تصریح کرد: در ایران و استان باید محدودیتی برای واگذاری زمینها به صاحبان صنایع باشد.

وی، در این زمینه با بیان اینکه در ایران دارای تورم مثبت هستیم،  یادآورشد: در حال حاضر صنایع ایران فاقد رقابت با صنایع خارجی است.

باقر زاده ، با بیان اینکه در ایت واحد صنعتی  شاهد اشتغال 300نفری هستیم افزود: با راه‌اندازی فاز دوم این مجموعه تولیدی شاهد اقدامات اساسی در این راستا خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت الکترود نورین میکا، در پایان سرمایه‌گذاری اولیه را دراین شرکت 120 میلیارد برشمرد وگفت: در صددبه صفر رساندن  150هزار تنی واردات به این شرکت برای سالهای آتی هستیم

سازمان صنعت و معدن
نرم افزار موبایل ایلنا