کد خبر: 298167 A

ایلنا: شرکت برق منطقه‌ای گیلان اعلام کرد: افزایش مصرف برق ضریب اطمینان و پایداری شبکه و تاسیسات صنعت برق را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایلنا از رشت، شرکت برق منطقه‌ای گیلان با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به استقرار توده هوای پایدار و گرم طی این هفته در استان و تقویت آن تا اواسط هفته آینده، همکاری شهروندان با این شرکت بیش از پیش حائز اهمیت است.

در این اطلاعیه عنوان شده: با عنایت به افزایش دمای هوا و افزایش مصرف برق در روزهای اخیر و پیش بینی این افزایش برای روزهای آتی که بی‌شک این افزایش مصرف برق ضریب اطمینان و پایداری شبکه و تاسیسات و تجهیزات صنعت برق را کاهش می‌دهد، صرفه جویی و استفاده بهینه از انرژی برق و لوازم برقی ضرورت دارد.

همچنین شرکت برق منطقه‌ای گیلان خواستار توجه به امر مدیریت بهینه مصرف برق از جمله تنظیم درجه ترموستات کولر گازی (۲۴ الی ۲۶ درجه)، خاموش کردن لامپهای اضافی، عدم باز و بسته کردن بی‌مورد درب یخچال، نصب سایه‌بان بر روی کولر و اسپیلت و جلوگیری از پرت انرژی با گرفتن منافذ موجود مانند درب‌ها و پنجره‌ها شد.

عدم استفاده از وسایل برقی غیر ضروری مانند لباس شویی، اتو، جارو برقی و... در ساعات پیک برق (۱۱الی ۱۵) و (۲۰ الی ۲۴) و همچنین استفاده اصولی از لوازم برقی از دیگر مواردی است که رعایت آن‌ها برای حفظ پایداری شبکه توزیع برق به شهروندان توصیه شده است.

شرکت برق منطقه‌ای گیلان خاطرنشان کرد: لوازم برقی با قدرت بالا لزوما بهترین نیستند و استفاده درست از این لوازم علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق موجب کاهش هزینه‌های خانوار می‌شود.

برق
نرم افزار موبایل ایلنا