کد خبر: 298266 A

ایلنا: هیات ژیمناستیک گیلان در ارزیابی‌های عملکرد فدراسیون با کسب ۹۳۵ امتیاز در ردیف سه استان بر‌تر کشور قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، سرپرست هیات ژیمناستیک استان گیلان با اعلام این مطلب، از رشد صعودی این رشته ورزشی از سال ۹۰ سخن گفت و افزود: هر موفقیتی همواره مرهون یک انسجام کلی بین عناصر و نیروهای فعال آن عرصه بوده که خوشبختانه رشته ورزشی ژیمناستیک در کنار این وفاق و همدلی از حمایت‌های مدیریت ورزش استان برخوردار بوده است.

کیانوش سقراطی ازعمده‌ترین عوامل موثر در کسب این موفقیت را ارتقاء ورزشکاران سازمان یافته، برگزاری کلاس‌های مربیگری، داوری، کارگاههای دانش افزایی، توجه ویژه به برپایی دوره‌های اجرای حرکات بنیادین در مهد کودک‌ها ارزیابی کرد و گفت: تعامل سازنده با آموزش و پرورش و توسعه این رشته ورزشی در شهرستان‌ها از دیگر مواردی است که فدراسیون را ترغیب کرد تا ژیمناستیک گیلان را بعنوان برترین‌های کشور معرفی کند.

وی بهره‌مندی از دانش فنی نیروی انسانی متخصص و کارآمد را در روند شتابان توسعه ورزش مهم دانست و یاد آورشد: افزایش هیات‌های ژیمناستیک از ۱۱ به ۱۶ هیات و ورزشکاران سازمان یافته از ۶۰۴۷به ۸۵۴۰ نفردر کنار استفاده از مربیان زبده سبب شده تا در کسب مدال دربخش بانوان از صفر به ۶ مدال و در بخش آقایان از ۶ مدال به ۱۲ مدال کشوری ارتقاء پیدا کنیم.

سرپرست هیات ژیمناستیک استان گیلان ارتقای کمی مربیان بانوان از ۹۴ نفر به ۱۷۱ نفر را از دیگر تلاش‌های مجموعه مدیرتی‌اش برشمرد و گفت: مربیان مرد نیز از ۱۵۴ نفر به ۲۱۶ نفر رسیده‌اند که این به واقع یک رکورد محسوب می‌شود.

وی افزایش داوران زن از۱۹ نفر به ۷۵ نفر و مردان از ۱۶نفربه ۶۸ نفر را از دیگر موفقیت‌های هیات در دوره مدیریت خود عنوان کرد و افزود: کسب رتبه اول کشوری در برگزاری سطح بندی بانوان و آقایان در ژیمناستیک هنری نیز یک فعالیت ارزشمند می‌باشد.

سقراطی که خود نیز از قهرمانان ارزنده ومدرس فدراسیون در این رشته ورزشی است، کسب این موفقیت‌ها را برغم محدودیت شدید امکانات در سطح استان بسیارحایز اهمیت قلمداد کرد و متذکر شد: هم اکنون از مجموع ۱۶ شهرستان استان گیلان تنها انزلی، فومن، لاهیجان، تالش و رشت به لحاظ برخوردای از حداقل امکانات در اندازه‌های قهرمانی فعالیت می‌کنند، این در حالی است که بقیه شهرستان‌ها به ناچار بصورت عمومی به ورزش می‌پردازند.

وی همچنین امکانات تنها سالن ‍ژیمناستیک گیلان را محدود دانست وگفت: به رغم این محدودیت‌ها ونبود امکانات هیات توانست با ژشتکار وبرنامه مشخص چنین افتخاراتی را کسب کند که اگر امکانات جدید ومناسبی در اختیار ورزشکاران گیلانی قرارگیرد در بعد قهرمانی می‌توانیم سکوهای کشوری وحتی بین المللی رااز آن خود کنیم.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا