کد خبر: 298329 A

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد

ایلنا: در جلسه‌ای که با حضور قائم مقام و معاون وزیر راه و شهرسازی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی استان و مسئولین ادارت کاشان درفرمانداری کاشان برگزار شد با اختصاص بیش از ۲۳ میلیارد ریال اعتبار مشکلات مسکن مهر کاشان بزودی برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان سرپرست فرمانداری کاشان با بیان این خبر گفت: با بررسی‌های انجام گرفته و بازدید مسکن مهر کاشان، مشکلات و مطالبات مردمی به فرمانداری کاشان منعکس گردید و فرمانداری با همراهی نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات اقدام و با پیگیری‌های به عمل آمده، جلسه مذکور در خصوص رفع نگرانی‌های ساکنین مسکن مهر کاشان برگزار گردید.

 حمیدرضا مومنیان تصریح کرد: مسکن مهر با توجه به اینکه توانسته است یک مسکن و سرپناه حداقلی برای قشر ضعیف جامعه فراهم کند یک فرصت است ولی چنانچه به مشکلات و معضلات آن توجه نشود این امکان وجود دارد برای جامعه تبدیل به یک تهدید گردد.

وی با اشاره به اینکه سیاست دولت تدبیر و امید در راستای رفع مشکلات مردم در پروژه‌های مسکن مهر می‌باشد افزود: با سفر نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی پس از بررسی مشکلات این پروژه در کاشان مقرر شد اعتباراتی بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال به فوریت برای تکمیل محوطه سازی، روشنایی معابر، تکمیل پاسگاه نیروی انتظامی، تکمیل مدرسه، تکمیل و بهره برداری مسجد در اختیار دستگاههای اجرایی شهرستان قرار گیرد.

مومنیان یادآور شد: در این جلسه مقرر شد برای احداث راه‌های دسترسی مسکن مهر کاشان به آزاد راه امیرکبیر و شهر کاشان، شهرداری کاشان درخواست و طرح مصوب خود را به اداره کل راه و شهرسازی استان ارائه نماید تا بخشی از هزینه آن از طریق سازمان ملی زمین و مسکن تأمین گردد.

وی افزود: همچنین مقرر گردید شرکت آب و فاضلاب کاشان در خصوص تکمیل پروژه‌های آب و فاضلاب مسکن مهر شهرستان کاشان راهکار‌های ارائه شده را از طریق سازمان ملی زمین پیگیری کند.

مومنیان گفت: از این طریق بیش ۱۰ میلیارد ریال اعتبار در صورت پیگیری شهرداری کاشان و شرکت آب و فاضلاب کاشان محقق می‌شود.

سرپرست فرمانداری کاشان در خصوص تکمیل ساختمان پایگاه بهداشت مسکن مهر کاشان گفت: تفاهم نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و بهداشت و درمان امضاء شده است که بر اساس آن وزارت بهداشت و درمان موظف است که نسبت به تأمین اعتبار و تکمیل مراکز بهداشتی اقدام نماید که می‌بایست این موضوع از طریق دانشگاه علوم پزشکی کاشان تا حصول نتیجه پیگیری شود.

مدیرکل راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا