کد خبر: 298383 A

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی کهگیلویه و بویراحمد

ایلنا: رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: انگیزه دانشجویان برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه‌ها نسبت به گذشته بسیار کمرنگ‌تر شده است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، عباس ظریفی عصر سه شنبه در نشستی با دست اندرکاران رسانه‌ها در محل دانشگاه علمی کاربردی یاسوج گفت: باوجود تمامی پیشرفت‌های علمی اما متاسفانه اکنون انگیزه چندانی برای ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها وجود ندارد.

وی مهم‌ترین دلیل تمایل نداشتن دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌ها را ضعف در برقراری ارتباط از سوی دانشگاه‌ها با جامعه عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی کهگیلویه و بویراحمد افزود: متاسفانه هم اکنون شاهد کاهش انگیزه‌های دانشجویی برای ورود به دانشگاه‌ها و ادامه تحصیلات هستیم.

ظریفی، بی‌انگیزگی دانشجویان برای ورد به دانشگاه‌ها را زنگ خطری برای آینده ارزیابی کرد.

وی گفت: ما معتقدیم برای افزایش انگیزه ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها باید ۵۰ درصد از آموزش‌های ارائه شده را بسمت و سوی رشته‌های علمی - کاربردی سوق داد.

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی کهگیلویه و بویراحمد در بخشی دیگر از سخنان خود از آمادگی این دانشگاه برای صدور مجوز تاسیس واحدهای دانشگاهی تحت نظارت دستگاههای اجرایی، سازمان‌ها و نهاد‌ها در این استان خبرداد.

ظریفی افزود: تمامی دستگاههای اجرایی، سازمان‌ها و نهادهای کهگیلویه و بویراحمد که استانداردهای لازم برای تاسیس واحدهای دانشگاهی علمی - کاربردی را داشته باشند می‌توانند درخواست خود برای تاسیس واحدهای دانشگاهی را به دانشگاه علمی - کاربردی استان ارسال کنند.

وی با بیان اینکه مجوز تاسیس دانشگاه علمی - کاربردی تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است، اظهارکرد: این دانشگاه در مهرماه جاری دانشجو می‌پذیرد.

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل بنیاد شهید این استان نیز درخواست‌هایی داشته که بنظر می‌رسد دانشگاه علمی - کاربردی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان در بهمن ماه امسال دانشجو جذب کند.

ظریفی افزود: آمادگی کامل از سوی دانشگاه علمی - کاربردی کهگیلویه و بویراحمد برای صدور مجوز چنین واحدهای دانشگاهی وجود دارد.

بنیاد شهید گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا